MojElektromobil

Projekt Smart Green Mobility v rámci svojho programu vyrazil na stredné školy, ktorých študenti prejavili najvyšší záujem o vzdelávanie v témach z oblasti zelenej mobility. Hlavným cieľom projektu je priblížiť mladým ľuďom dôležité témy zo sveta zelenej mobility a pripraviť ich na zmeny, ktoré ich čakajú v blízkej budúcnosti.

Okrem teoretickej časti, ktorá je stále dostupná na oficiálnej stránke Smart Green Mobility, bola pre vybrané školy pripravená aj možnosť vyhrať výstavu elektromobilov a smart technológií priamo v ich priestoroch. Študenti tak jednak boli motivovaní rozširovať svoje obzory a súčasne sa mohli naživo zoznámiť s vecami, ktorým sa venovala teória projektu Smart Green Mobility. K tomu sa pripojili aj súťaže o atraktívne ceny.

Prednášky a diskusie o elektromobilite | Zdroj: Kristián Majzlan

Tretia zastávka: Smart Green Mobility na Duálnej Akadémii

Počas tejto fázy projektu sme spoločne navštívili tri stredné školy, ktorých študenti si mohli na vlastnej koži vyskúšať budúcnosť už dnes. Študenti sa mohli previezť na elektromobiloch a elektrifikovaných vozidlách viacerých značiek. Po zastávke v Modrom Kameni a Zvolene nasledovala Duálna Akadémia v Bratislave.

Do školy sme priniesli vozidlá ako Mercedes-Benz EQE 500, BMW iX M60, Porsche Taycan Cross Turismo, Škoda Enyaq iV, Volvo XC40, Citroen C5X, DS 3, Hyundai IONIQ 5 a Volkswagen ID. Buzz. Nechýbal ani špičkový elektromobil Tesla Model S Plaid od DriveTesla.sk či Tesla Model X.

Zdroj: Michal Lauko

Okrem spomínanej zelenej mobility sme sa však zamerali aj na smart technológie. V bratislavskej Devínskej Novej Vsi si tak študenti mohli prezrieť a odskúšať smart zariadenia od výrobcov ako HTC, TCL, Xiaomi, Philips, GreenWay či Lenovo.

Zdroj: Michal Lauko

To, ako byť smart so svojimi peniazmi študentom priamo na mieste ukázala Tatra banka s projektom VR Generation s Egom. Počas prednášok si študenti mohli svoje obzory rozšíriť o zaujímavé informácie z oblastí nabíjania elektromobilov a vďaka rozhovorom s špičkovými slovenskými odborníkmi mali možnosť prejsť aj témy, ktoré sa bežne neriešia. Pozrite sa spolu s nami na fotogalériu, ktorá ukazuje, ako to celé vyzeralo priamo na mieste akcie.

Zdroj: Michal Lauko

Fotogaléria

 

9. júna 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+