MojElektromobil

Projekt Smart Green Mobility v rámci svojho programu vyrazil na stredné školy, ktorých študenti prejavili najvyšší záujem o vzdelávanie v témach z oblasti zelenej mobility. Hlavným cieľom projektu je priblížiť mladým ľuďom dôležité témy zo sveta zelenej mobility a pripraviť ich na zmeny, ktoré ich čakajú v blízkej budúcnosti.

Okrem teoretickej časti, ktorá je stále dostupná na oficiálnej stránke Smart Green Mobility, pre vybrané školy bola pripravená aj možnosť vyhrať výstavu elektromobilov a smart technológií priamo v ich priestoroch. Študenti tak jednak boli motivovaní rozširovať svoje obzory a súčasne sa mohli naživo zoznámiť s vecami, ktorým sa venovala teória projektu Smart Green Mobility. K tomu sa pripojili aj súťaže o atraktívne ceny.

SMG na SPŠ Dopravná Zvolen | Zdroj: Michal Lauko

Smart Green Mobility na školách

Smart Green Mobility s horúcimi novinkami zo sveta elektromobility a smart technológií počas roka 2023 navštívi 3 školy, ktoré prejavili najväčšiu aktivitu. Ako druhá v poradí nás privítala Stredná priemyselná škola dopravná vo Zvolene, kde 11. mája 2023 prebehli prezentácie, prednášky, výstava smart technológií, ako aj jazdy na najnovších elektromobiloch ako Volkswagen ID.4 Pro, EQE od Mercedes-EQ, Tesla Model 3 od DriveTesla.sk, Peugeot e-2008, DS7 CROSSBACK či KIA EV6 GT.

V rámci ukážky najnovších smart zariadení si študenti mohli obzrieť produkty od značiek ako TCL, Xiaomi, Philips či Lenovo. To, ako byť smart so svojimi peniazmi študentom priamo na mieste ukázala Tatra banka s projektom VR Generation s Egom. Počas prednášok si študenti mohli svoje obzory rozšíriť o zaujímavé informácie z oblastí nabíjania elektromobilov a vďaka cestovateľskému projektu spoločnosti Motor-Car Zvolen získali prehľad o tom, ako dnes vyzerá cestovanie s moderným elektromobilom. Pozrite sa spolu s nami na fotogalériu, ktorá ukazuje, ako to celé vyzeralo priamo na mieste akcie.

FOTOgaléria: Smart Green Mobility na SPŠ Dopravnej vo Zvolene

16. mája 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+