MojElektromobil

Skupina Renault podporila projekt pre južnú Európu s názvom E-VIA FLEX-E, ktorý sa zaoberá rozvojom siete vysokovýkonných nabíjacích staníc. Cieľom tejto siete je zredukovanie času nabíjania a zatraktívnenie cestovania na dlhšie trasy cez Európu pomocou elektrických vozidiel novej generácie.

Náš tip
Renault prináša funkčný prototyp autonómneho elektromobilu | VIDEO

Projekt sa spustí koncom roka 2018 a na jeho začiatku bude nainštalovaných 14 vysokovýkonných nabíjacích staníc vo Francúzsku, Taliansku a Španielsku. Mimo-mestská sieť ponúkne vysokovýkonné nabíjacie stanice s kapacitou od 150kW do 350kW. Inštalované budú pozdĺž diaľnic a rýchlostných ciest. Do projektu sa okrem značky Renault zapojili aj spoločnosti ENEL, Nissan, EDF, Enedis, Verbund a IBIL.

Skupina tak opäť podporila rozvoj nabíjacích staníc v rámci štátov Európy

Tento projekt je súčasťou European Commission’s Connecting Europe Facility (CEF), ktorý finančne podporuje rozvoj dopravy a cestnej infraštruktúry. Celkový rozpočet CEF je 6,9 milióna eur. Skupina Renault, európsky líder vo výrobe elektrických vozidiel, podporila rozmach vysokovýkonných nabíjacích staníc na dva roky. Pomocou projektu sa bude snažiť prezentovať vlastné elektrické vozidlá.

Náš tip
RENAULT PRINÁŠA LIMITOVANÚ EDÍCIU ELEKTROMOBILU ZOE STAR WARS!

Skupina Renault spolupracuje aj na projektoch Ultra-E a High Speed Electric Mobility Across Europe, ktoré postupne vystavajú 25 a 158 nabíjacích staníc (v uvedenom poradí).

Zdroj: tlačová správa

13. februára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+