MojElektromobil
Slavo Dzuričko 9. decembra 2017

Automobilka Renault sa pripája na trend vývoja autonómnych vozidiel. Teraz šokovala médiá práve predstavením funkčného prototypu v podobe autonómneho elektromobilu SYMBIOZ. 

Toto vozidlo uzrelo prvý krát svetlo sveta na výstave Frankfurt Motor Show v septembri 2017. Vtedy išlo o koncept prezentovaný ako „víziu pre rok 2030.“ Vývoj sa však pohol poriadne dopredu a aktuálne funkčný prototyp predstavuje podľa slov výrobcu „skúsenosti s blížiacim sa obdobím do roku 2023.“ Pohľad na približne 5 rokov dopredu tak prináša automobilka Renault v skutočne živom prevedení.

Náš tip
Spoločný elektromobil od Samsungu a Renaultu sa dočkal novej verzie

Koncept SYMBIOZ realitou

Výrobca plánuje začať aj testovacie jazdy pre médiá a takisto prináša množstvo marketingového obsahu na prezentovanie nových funkcionalít. Čerešničkou na torte bude prezentácia a demonštrácia vozidla v reálnych podmienkach. Renault dáva tiež silný dôraz na samotný zážitok „na palube“ vozidla.

„Nemôžete si predstaviť budúcnosť mobility, kým sa nenachádzate vo vozidle SYMBIOZ. Naše inžinierske a dizajnérske tímy sa presunuli do ďalšej dekády s autonómnym vozidlom, ktoré vám umožní zažiť nový druh mobility,“ – uviedol Gaspar Gascon Abellan, výkonný viceprezident produktového inžinierstva spoločnosti Groupe Renault.

Spoločnosť IAV pomohla automobilke Renault vybudovať daný funkčný prototyp s vytvorením atribútu autonómnej jazdy na úrovni 4. Juhokórejské LG následne vyvinulo zakrivený displej (cluster + CID), „head-up“ displej a riadiacu jednotku. Známa značka Tomtom pracovala na mapách a navigačnom systéme v rámci prototypu SYMBIOZ, zatiaľ čo Ubisoft priniesol plusové bodíky do samotného zážitku na palube.

Zdroj: electrek.co

9. decembra 2017
Fotománia

+