MojElektromobil
eAutoportal 27. novembra 2017

Spoločný podnik Renaultu a Samsungu, Renault Samsung Motors, predstavil inovovaný model svojho elektromobilu SM3. Jeho dojazd sa zvýšil o 57 %.

Pomerne málo známa joint venture spoločností Samsung a Renault predstavila v juhokórejskom Daegu na podujatí International Future Auto Expo inovovaný model SM3 Z.E. Na prvý pohľad sa jedná o dobre známy Renault Fluence so znakom Renault Samsung Motors. V jeho útrobách sa však ukrýva plne elektrický pohon. A ten sa dočkal slušného upgrejdu.

Náš tip
Automobilka Renault plánuje do piatich rokov až 8 elektromobilov

renault samsung sm3

Predával sa aj v Európe

Pôvodný model sa objavil na kórejskom trhu v roku 2013. A to potom, ako bol ukončený predaj jeho európskej verzie Renault Fluence Z.E. kvôli nízkemu dopytu. Jeho výrobu potom presunuli do Južnej Kórei, kde ho začal vyrábať spoločný podnik spoločností Renault a Samsung. Vybavený bol 22 kWh batériou rovnako ako základná verzia Renaultu Zoe. Batéria nového modelu sa teraz dočkala podstatného navýšenia kapacity, a to na slušných 36 kWh. Podľa kórejského cyklu zvládne prejsť novinka na jedno nabitie 213 km, čo je o 57 % viac ako v prípade pôvodného modelu.

Elektromobil SM3 Z.E. sa teší veľkej obľube taxi služieb v Soule, Daegu a Jeju Island. Až 1 200 kusov si zakúpilo napríklad aj juhokórejské ministerstvo zdravotníctva a sociálnych vecí. Cena nového modelu je po prepočte cca 32 000 €. Uvítali by ste tento elektrický sedan nižšej strednej triedy za podobnú cenu opätovne aj na európskom trhu?

Zdroj: tlačová správa

27. novembra 2017
Fotománia

+