MojElektromobil

Škoda Auto nedávno poodhalila nové plug-in hybridy Škoda Superb a Kodiaq, ktoré v blízkej budúcnosti zaradí do svojej ponuky elektrifikovaných modelov. O obidvoch modeloch sú známe základné technické parametre, a teraz automobilka prezradila niečo o hlavných prvkoch interiéru.

Úplne nový interiér obsahuje virtuálny kokpit, head-up displej a 13-palcovú obrazovku infotainmentu. Škoda Auto individuálne prispôsobila interiér v oboch pripravovaných modeloch, napríklad volant, prístrojový štít, palubnú dosku alebo dekoračné lišty. Volič prevodovky DSG má po prvýkrát nové umiestnenie na stĺpiku riadenia. Jednoduchý dizajn stredovej konzoly teraz ponúka ešte viac priestoru pre cestujúcich.

Zdroj: Škoda Auto

Multifunkčné ovládače (Smart Dials) uľahčujú ovládanie funkcií vo vozidle. Každý z otočných a stlačiteľných ovládačov poskytuje intuitívny a jednoduchý prístup k mnohým funkciám vozidla, zatiaľ čo digitálny displej na ovládačoch ponúka rýchly komplexný prehľad. Práve ovládacie prvky Smart Dials, ktoré spájajú manuálne ovládacie prvky a digitálne displeje, sú najnovšou inováciou z dielne boleslavskej automobilky.

Celkovým zámerom za novým spracovaním je vytvorenie ešte priestrannejšieho a útulnejšieho interiéru, ktorý je pútavý a praktický a zákazníkom zároveň ponúka pridanú hodnotu. Okrem toho sa oba modely s novou generáciou stali ešte udržateľnejšími: Škoda teraz v modeloch Kodiaq a Superb používa poťahové látky zo 100 % recyklovaného polyesteru.

Vďaka multifunkčnému panelu posúva česká automobilka osvedčenú kombináciu manuálnych a digitálnych ovládacích prvkov vo svojich vozidlách na novú úroveň a uvádza úplne nový koncept. Každý z troch otočných a stlačiteľných ovládačov pod obrazovkou infotainmentu má digitálny displej s aktívnou oblasťou s priemerom 32 milimetrov, ktorý umožňuje rýchly prístup k celému radu funkcií vozidla v závislosti od danej výbavy.

Zdroj: Škoda Auto

Dva vonkajšie multifunkčné ovládače určené pre vodiča a spolujazdca ovládajú teplotu v interiéri, vyhrievanie, ventiláciu sedadiel a na displeji zobrazujú aktuálne zvolenú funkciu. Prostredný ovládač umožňuje vodičovi ovládať až štyri rôzne funkcie, napríklad hlasitosť, intenzitu ventilátora, smer prúdenia vzduchu, Climatronic, jazdné režimy a zväčšenie alebo zmenšenie mapy navigácie. Stredný ovládač možno konfigurovať v menu infotainmentu a dlhým stlačením tlačidla sa prepína medzi jednotlivými funkciami.

Interiér obsahuje aj bezdrôtové nabíjanie smartfónu s výkonom až 15 W – vo vozidle Kodiaq dokonca pre dva telefóny – spolu s funkciou aktívneho chladenia. Okrem toho budú k dispozícii až štyri konektory USB-C s výkonom 45 W a 15 W konektor USB-C v držiaku vnútorného spätného zrkadla.

Zdroj: Škoda Auto

Nový Kodiaq je navyše k dispozícii aj s ergonomickými sedadlami, ktoré ponúkajú funkciu pneumatickej masáže. Cestujúci na zadných sedadlách nájdu v stredovom tuneli novú odkladaciu schránku. V prípade modelu majú volant, prístrojová doska a dekoračné lišty nový dizajn. Vylepšené boli taktiež na prianie dostupné sedadlá s masážnou funkciou.

Teraz sú vybavené desiatimi pneumaticky ovládanými masážnymi vakmi a širokou ponukou programov. Bedrová opierka je nastaviteľná v štyroch smeroch. Rovnako ako v modeli Kodiaq možno všetky funkcie vyhrievania sedadiel, volantu, čelného skla a skla piatych dverí ovládať prostredníctvom konfigurovateľného tlačidla v menu klimatizácie.

Škoda pri nových plug-in hybridoch Superb a Kodiaq ako jednu z najväčších predností spomína 100 km. Pri tejto kategórii vozidiel sa skutočne vyniká priemeru a zaradí sa po boku luxusných modelov ako Mercedes-Benz E 300 e, E 300 e 4MATIC a E 400 e 4MATIC, BMW X1 xDrive30e či Range Rover P440e.

Náš tip
Nová Hyundai KONA Electric sa začala vyrábať. Priamo u susedov
30. augusta 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+