MojElektromobil

Nový Kodiaq prináša inovovaný vonkajší dizajn vrátane novej kapoty a mriežky chladiča, interiér s novými ovládacími prvkami či novú zostavu pohonných jednotiek vrátane plug-in hybridnej. Po prvom odhalení ešte v maskovanom prevedení a zverejnení základných parametrov, ako aj podrobností o prevedení interiéru, nás už dnes večer čaká svetová premiéra so všetkým, čo k tomu patrí.

Aktualizácia – nový článok: Nová ŠKODA Kodiaq: plug-in hybrid s dojazdom 100 km a rýchlym nabíjaním | NAŽIVO

Priamy prenos premiéry novej generácie modelu Škoda Kodiaq môžete sledovať v stredu, 4. októbra od 18:45 na oficiálnom YouTube značky ŠKODA. Odhalená bude finálna podoba a všetky zostávajúce informácie. Zástupca našej redakcie bude priamo v centre diania, aby sme vám priniesli horúce informácie, vrátane živých fotografií nového plug-in hybridného modelu Škoda Kodiaq.

Škoda predstavila nový plug-in hybridný Kodiaq. Čo prinesie?

27.6.2023

Automobilová spoločnosť Škoda Auto predstavila novú, druhú generáciu svojho SUV modelu Kodiaq. Prvýkrát príde v elektrifikovanej verzii, čím spoločnosť prekvapila viacerých fanúšikov. Teraz Škoda prvýkrát oficiálne prichádza s informáciami o pripravovanom vozidle, a to prostredníctvom tlačovej správy.

Ponúkne aj DC nabíjanie

Plug-in hybridný Kodiaq iV prichádza s kombinovaným systémovým výkonom 150 kW (204 koní) a batériou s kapacitou 25,7 kWh. Práve tá umožní vozidlu prekvapivý, až viac ako 100 km dojazd, ktorým sa doteraz pri plug-in hybridoch pýšil väčšinou len Mercedes.

Nabíjať ho budeme môcť pri AC nabíjaní výkonom 11 kW, no podporuje aj DC nabíjanie maximálnym výkonom až 50 kW. Elektromotor potom dopĺňa benzínový motor s výkonom 110 kW (150 koní) a objemom 1,5 litra. 

skoda kodiaq phev
Aj keď polep ukrýva tvary, pôjde určite o krásne vozidlo | Zdroj: Skoda

„Vylepšiť tak populárne vozidlo, ako je Kodiaq, je vždy výzvou. Napriek tomu sme vzhľad ešte vylepšili, pričom sme zachovali výrazné prvky nášho dizajnového jazyka SUV. Nový Kodiaq navyše ponúka ešte viac vnútorného priestoru a posunie bezpečnosť, technológie a všestrannosť na vyššiu úroveň. S plug-in hybridnou verziou pridávame do portfólia aj novú hnaciu sústavu ponúkajúcu viac ako 100 kilometrov elektrického dojazdu.“

Johannes Neft, člen predstavenstva Škoda Auto

Kodiaq patrí k celkovo napredávanejším modelom spoločnosti. Doteraz sa celkovo v 60 svetových krajinách predalo takmer 792 000 kusov. Okrem toho sa v roku 2018 Kodiaq vRS stal prvým SUV značky, ktoré sa pridalo k športovej rodine s označením RS.

Pre Škodu predstavujú Čína, Nemecko, Veľká Británia a Česká republika najdôležitejšie trhy, z hľadiska predajov. Nová generácia vozidla prichádza s rozmermi 4 758 x 1 864 x 1 657 mm, pričom rázvor vozidla má 2 791 mm.

Škoda dbá aj na bezpečnosť pasažierov

Kodiaq druhej generácie prinesie najmodernejšie technológie v oblasti bezpečnosti pasažierov. Fyzicky má chrániť pasažierov až 9 airbagov, ktoré systematicky rozmiestnili po celom automobile. Aj taký Emergency Assist znižuje riziko nehody, ak by vodič už nemohol ovládať vozidlo – napríklad z dôvodu lekárskej pohotovosti.

Ak systém zaznamená takúto situáciu, prevezme kontrolu nad jazdným pruhom, zapne výstražné svetlá a pribrzdí, aby vozidlo jemne zastavilo. Okrem toho sa vo vozidle nachádzajú aj už bežné asistenčné systémy ako napríklad udržiavanie v jazdnom pruhu či výstraha pred kolíziou.

skoda kodiaq phev
Škoda Kodiaq PHEV | Zdroj: Skoda

Cenu spoločnosť však stále nezverejnila a my si tak na túto informáciu musíme ešte nejaký čas počkať.

Náš tip
NIO postavilo už 1 500 staníc na výmenu batérií. Kde všade?
4. októbra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+