MojElektromobil

Kórejský výrobca batérií pre elektromobily chce v USA investovať cca 1,5 mld. dolárov do výstavby dvoch fabrík. Na poklepaní základného kameňa sa zúčastnili zástupcovia Ford, BMW a Volkswagen.

SK Innovation je aktuálne dodávateľ batérií pre elektrifikované modely značiek Ford a VW. Podľa agentúry Reuters investuje do výstavby prvej fabriky 903 mil. USD a do výstavby druhej 727 mil. USD, čo je celková investícia na úrovni 1,63 miliardy USD (1,50 mld. EUR).

Fabrika VW Chattanooga, Tennessee
Fabrika VW Chattanooga, Tennessee (Foto: VW)

Globálne centrum batérií pre e-autá

Prvá fabrika sa buduje v štáte Georgia s plánovanou budúcou výrobnou kapacitou 9,8 GWh batérií, čo má postačovať na pohon 250 000 elektrických vozidiel ročne. Tá bude primárne obsluhovať neďalekú fabriku VW, Tennessee, ktorú masívne konvertuje na výrobu elektromobilov ID.3 a ďalších modelov. Manažér SK Innovation povedal, že fabrika v Georgii sa stane globálnym centrom na výrobu batérií pre e-vozidlá.

Druhá plánovaná fabrika SK Innovation bude mať ešte vačšiu výrobnú kapacitu. Hovorí sa o 11,7 GWh, no celý komplex má v dlhodobom horizonte produkovať až 50 GWh batérií ročne.

Zdá sa, že firma sa touto investíciou sústreďuje práve na automobilky VW, BMW a Ford, ktoré majú svoje fabriky blízko štátu Georgia.

SK Innovation fabrika na batérie
SK Innovation výstavba fabriky na batérie (Foto: SKI)
29. apríla 2020
Zdroj:

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+