MojElektromobil

Salón Elektromobilov 2022 Bratislava, najväčšia špecializovaná výstava elektromobilov na Slovensku, návštevníkov privíta v nákupnom stredisku Bory Mall už v termíne 20. až 22. mája 2022.

Počas elektrizujúceho víkendu budú na jednom mieste vystavené desiatky elektromobilov a plug-in hybridov, ktoré sa dajú kúpiť na Slovensku. Testovacie jazdy, prednášky, diskusie, prezentácie aj súťaže o hodnotné ceny. To všetko a omnoho viac čaká na všetkých návštevníkov tejto jedinečnej akcie.

Sminn na Salóne Elektromobilov 2022 Bratislava

Okrem zástupcov z radu automobiliek zvučných mien budú priamo v centre diania prítomní aj poprední odborníci na problematiku nabíjania elektromobilov a plug-in hybridov. Medzi nimi nesmie chýbať ani spoločnosť Sminn. Slovenský výrobca výrobca nabíjacích staníc a prevádzkovateľ nabíjacej siete SminnDrive.

Výstavná plocha vyhradená pre spoločnosť Sminn bude patriť nabíjacím staniciam SminnBox 2x22kW, StandBox 2x22kW, Bike charger a Tritium DC 50kW, o ktorých sa návštevníci dozvedia všetko podstatné. Spoločnosť im bude robiť elektromobil Audi E-tron GT, prípadne ŠKODA Enyaq iV. Vystavovatelia budú pripravení zodpovedať všetky otázky spojené s praktickou stránkou nabíjania elektromobilov.

Praktické nabíjacie stanice Sminn v skratke

HomeBox predstavuje základnú verziu domácej nabíjacej stanice s výkonom 1 x 22kW v prevedení so zásuvkou Type 2 alebo káblom s konektorom Type 2 s dĺžkou 5m. Prehľadný displej zobrazuje stav nabíjania a prenesenú energiu v kWh, aby bolo vždy jasné ako nabíjanie prebieha.

SminnBox, to je nabíjacia stanica obohatená o tzv. smart riešenia. Dostupná je v prevedení pre jeden elektromobil, prípadne aj pre súčasné nabíjanie dvoch vozidiel. Medzi najviac používané smart funkcie patrí dynamické riadenie výkonu, kedy nabíjacia stanica plynulo reaguje na spotrebu domácnosti a neprekročí rezervovanú kapacitu hlavného ističa.

Ďalšou výhodou je možnosť využitia nabíjania energiou z fotovoltického zdroja. Nabíjacia stanica priamo komunikuje s fotovoltickým systémom a rozdeľuje energiu medzi batériové úložisko a nabíjanie vozidla. Sminn je certifikovaným inštalatérom fotovoltických systémov, preto je možné dodávku realizovať na kľúč.

Novinkou medzi smart funkciami nabíjacích staníc Sminn je možnosť sprístupniť domácu nabíjaciu stanicu pre verejné nabíjanie. Užívateľ si v aplikácii SminnDrive zvolí režim verejnej nabíjacej stanice a nastaví cenu za nabíjanie v čase keď nabíjaciu stanicu práve nevyužíva. Nabíjacia stanica sa zobrazí na mape nabíjacej siete SminnDrive. Výnos z nabíjania je poukázaný na účet majiteľa nabíjacej stanice.

Foto: Sminn
11. mája 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+