MojElektromobil

Akcia Salón Elektromobilov 2020 Košice ponúka možnosť dozvedieť sa najnovšie informácie zo sveta elektromobility aj vďaka odborným prednáškam profesionálov z praxe. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť. Uskutoční sa v termíne od 4. do 6. septembra 2020 v obchodnom centre Atrium Optima Košice.

Vyhraj EQC na víkend!

Výstavná plocha veľkého nákupného centra dáva dostatok priestoru pre výstavu aktuálnych vozidiel z radov elektromobilov alebo plug-in hybridov a chýbať nebudú tiež stánky rôznych firiem z oblasti elektromobility. Prítomní tu tak budú odborníci, ktorí budú zastrešovať bohatý program prednášok. Zároveň však budú pripravení a plne k dispozícií aj na osobné rozhovory počas celého víkendu. Čisto elektrický model Mercedes-Benz EQC bude počas akcie k dispozícii na testovacie jazdy, no zároveň ho možno práve vy budete môcť cestovať celý víkend.

Čisto elektrický Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC zo Štuttgartu patrí medzi špičku na trhu v oblasti batériových elektrických áut. Vyskúšať si ho budete môcť aj vy na vlastnej koži počas akcie Salón Elektromobilov 2020 Košice, ktorá otvorí svoje brány už zajtra. Od piatku do nedele je pripravený pestrý program, v ktorom samozrejme nemôžu chýbať ani najnovšie elektrické modely od Mercedes-Benz.

Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC je vybavený vysokonapäťovou batériou s kapacitou 80 kWh, ktorá postačuje pre elektrický dojazd podľa normy WLTP v rozpätí 370 až 414 kilometrov. Ak sa batéria dostane do bodu, kedy je s autom potrebné navštíviť nabíjaciu stanicu, vďaka podpore nabíjania jednosmerným prúdom o výkone až 110 kW to nie je žiadny problém. Nabitie 100 kilometrov dojazdu trvá len 10 minút a na 80 % kapacity batérie sa auto dostane za menej ako 40 minút.

Náš tip
Salón elektromobilov 2020 Košice: Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC si môžeš vyskúšať naživo

Ako sme už spomínali, model EQC bude dostupný na testovacie jazdy, no ak sa na vás usmeje šťastie, tento prémiový elektromobil budete môcť testovať celý víkend úplne sami. Stačí vyplniť bezplatnú registráciu na oficiálnej stránke akcie a automaticky sa zaradíte do súťaže o Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC na víkend!

Bezstarostné nabíjanie

Nabíjanie Mercedes-Benz na vybraných verejných nabíjacích staniciach je oveľa pohodlnejšie vďaka službe Mercedes me Charge. Majitelia vozidiel EQC môžu získať na želanie prístup k jednej z najväčších nabíjacích sietí na svete s 300 rôznymi operátormi verejných nabíjacích staníc v Európe (v mestách, nákupných strediskách, na parkoviskách, diaľniciach atď.).
mercedes benz eqc
Pohodlný prístup k nabíjacím stojanom sa uskutočňuje cez nabíjaciu kartu Mercedes me Charge, aplikáciu Mercedes me alebo prostredníctvom zobrazenia na multimediálnom displeji vozidla. Kontrolovať stav nabíjania či auta ako takého je možné cez aplikáciu Mercedes me 2020. Ak ešte neviete či je pre vás vhodný elektromobil alebo plug-in hybrid, pomôže vám aplikácia EQ Ready. Tá bude sledovať vaše reálne trasy a jazdné podmienky a vyhodnotí, či je pre vás model s alternatívnym pohonom vhodný.

Salón elektromobilov 2020 Košice v skratke

  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2020
  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií
  • Testovacie jazdy vybraných modelov elektromobilov a plug-in hybridov
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry priamo na mieste
3. septembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+