MojElektromobil

Akcia Salón Elektromobilov 2020 Košice ponúka možnosť dozvedieť sa najnovšie informácie zo sveta elektromobility aj vďaka odborným prednáškam profesionálov z praxe. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť. Uskutoční sa v termíne od 4. do 6. septembra 2020 v obchodnom centre Atrium Optima Košice.

Luxusný model EQC

Výstavná plocha veľkého nákupného centra dáva dostatok priestoru pre výstavu aktuálnych vozidiel z radov elektromobilov alebo plug-in hybridov a chýbať nebudú tiež stánky rôznych firiem z oblasti elektromobility. Prítomní tu tak budú odborníci, ktorí budú zastrešovať bohatý program prednášok. Zároveň však budú pripravení a plne k dispozícií aj na osobné rozhovory počas celého víkendu. Ako ste si už pravdepodobne všimli, akcie sa zúčastní aj Mercedes-Benz, ktorý tu predstaví viacero svojich plug-in hybridných modelov. Rovnako tu ale nebude chýbať aj čisto elektrický model Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC.

Čisto elektrický Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC bude vystavený priamo pri pódiu v priestoroch nákupného centra Atrium Optima Košice. Tento prémiový elektromobil zo Štuttgartu patrí medzi špičku na trhu v oblasti batériových elektrických áut. Vozidlo je vybavené vysokonapäťovou batériou s kapacitou 80 kWh, čo stačí na dojazd podľa normy WLTP v rozpätí 370 až 414 kilometrov. Skutočný elektrický dojazd závisí od rôznych faktorov, a to napríklad vonkajšie teploty či rýchlosti jazdy. Ak sa však aj batéria dostane do bodu, kedy je lepšie navštíviť nabíjaciu stanicu, vďaka podpore nabíjania jednosmerným prúdom o výkone až 110 kW to nie je žiadny problém.

mercedes benz EQC

Vďaka podpore nabíjania vysokým výkonom trvá nabitie štandardného denného dojazdu 100 kilometrov len 10 minút. Pre porovnanie, zo štandardnej nabíjacej zásuvky s nízkym výkonom do 2,3 kW trvá nabitie 100 kilometrov dojazdu takmer 11 hodín. Na 80 % kapacity pri nabíjaní vysokým výkonom sa batéria dostane za menej ako 40 minút. Samozrejme, k dispozícii sú aj ďalšie možnosti nabíjania nižším výkonom. Či už využijete verejnú nabíjaciu stanicu alebo wallbox s výkonom 7,4 kW, nabitie do 100 % zaberie približne 12 hodín.

Model Mercedes-Benz EQC 400 4MATIC bude na akcii Salón Elektromobilov 2020 Košice dostupný aj na testovacie jazdy. Zároveň, ak sa na vás usmeje šťastie pri losovaní, elektrický EQC môžete vyhrať na víkend.

 

Bezstarostné nabíjanie

Nabíjanie Mercedes-Benz na vybraných verejných nabíjacích staniciach je oveľa pohodlnejšie vďaka službe Mercedes me Charge. Majitelia vozidiel EQC môžu získať na želanie prístup k jednej z najväčších nabíjacích sietí na svete s 300 rôznymi operátormi verejných nabíjacích staníc v Európe (v mestách, nákupných strediskách, na parkoviskách, diaľniciach atď.).
mercedes benz eqc
Pohodlný prístup k nabíjacím stojanom sa uskutočňuje cez nabíjaciu kartu Mercedes me Charge, aplikáciu Mercedes me alebo prostredníctvom zobrazenia na multimediálnom displeji vozidla. Kontrolovať stav nabíjania či auta ako takého je možné cez aplikáciu Mercedes me 2020. Ak ešte neviete či je pre vás vhodný elektromobil alebo plug-in hybrid, pomôže vám aplikácia EQ Ready. Tá bude sledovať vaše reálne trasy a jazdné podmienky a vyhodnotí, či je pre vás model s alternatívnym pohonom vhodný

Salón elektromobilov 2020 Košice v skratke

  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2020
  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií
  • Testovacie jazdy vybraných modelov elektromobilov a plug-in hybridov
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry priamo na mieste
30. augusta 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+