MojElektromobil

Na Medzinárodnom autosalóne úžitkových vozidiel IAA v Hannoveri sa tento rok zúčastňuje aj Renault so svojimi elektrickými modelmi. Stánok automobilky sa má niesť práve v duchu odborných znalostí v oblasti plne elektrických dodávok.

Značka vstúpila do segmentu pred 10 rokmi uvedením plne elektrického Renault Kangoo v roku 2011. Už viac ako 5 rokov ponúka aj plne elektrický variant modelu Renault Master, ktorý patrí medzi najpredávanejšie dodávky. Renault, tak ako aj iné značky automobilového priemyslu chce byť v Európe plne elektrický, čo znamená, takže je celkom prirodzené, že elektrifikuje aj segment úžitkových vozidiel.

Trafic Van E-Tech Electric

Najnovším prírastkom sa stal Renault Trafic Van E-Tech Electric. Automobilka uvádza, že novinka má tie isté kvality, ktoré stoja za úspechom jeho predchodcu. Prichádza s novými bezpečnostnými prvkami, moderným multimediálnym systémom a väčšou a lepšou ponukou motorov.

Trafic Van E-TECH Electric sa podľa výrobcu môže pochváliť najlepšou dĺžkou vo svojej triede, modularitou, možnosťami úprav a prispôsobením pre dodávku:

  • Dĺžka 5,08 m alebo 5,48 m a výška 1,967 m alebo 2,498 m.
  • Objem úložného priestoru (v úžitkovej verzii) sa pohybuje od 5,8 m³ do 8,9 m³.
  • Je k dispozícii ako model s úpravou podlahy.
  • Dĺžka nákladu sa môže predĺžiť až na 4,15 m (predĺžená verzia L2 má v prepážke za sedadlom vodiča a spolujazdca otvor pre uloženie dlhých predmetov).
  • Dodávka má 90 kW motor s ťažnou kapacitou 750 kg a užitočné zaťaženie až 1,1 tony.
  • Batéria s kapacitou 52 kWh má dojazd podľa WLTP 240 km (čaká na oficiálne potvrdenie).
  • Na dobíjanie nového modelu je možné použiť: 22kW AC nabíjačku pre rýchle nabíjanie na verejných nabíjacích staniciach alebo voliteľnú 50kW DC nabíjačku pre rýchle nabíjanie na diaľniciach.
Trafic Van E-Tech Electric | Foto: Renault

Predvádzacie vozidlo Hippie Caviar Motel

Druhou novinkou z dielne Renault je upravený model Hippie Caviar Motel, postavený z nového Kangoo E-Tech Electric. Tentokrát ide o elektromobil určený pre dobrodruhov a športových nadšencov, ktorí hľadajú vzrušenie a otvorené priestranstvá. Zjednodušene povedané ide o elektrickú dodávku upravenú pre cestovanie a prespávanie.

Hippie Caviar Motel je navrhnutý tak, aby slúžil ako základný tábor, ktorý sa dá ľahko presúvať z jednej destinácie do druhej vďaka dojazdu 285 km. Vo výbave sa nachádza 90kW (120 K) motor a 45kWh batéria, ktorú je možné nabíjať z DC zásuviek s výkonom 80kW. Podľa dostupných informácií má 30 minútové nabíjanie dodať dostatok energie na 170 kilometrový dojazd.

Rad úložných riešení poskytuje dostatok priestoru pre športové vybavenie vo vnútri aj mimo vozidla. Zadné sedadlo môžete sklopiť a máte posteľ. Nočnú oblohu si vychutnáte cez veľkú panoramatickú strechu. A strešné lišty sú ideálne na prepravu lyží.

Plne elektrické predvádzacie vozidlo sa nesie v súlade so stratégiou Renault znižovať emisie CO2 počas celého životného cyklu vozidla. Podčiarkovať to má použitie recyklovaných a recyklovateľných materiálov, ako je korok či recyklované pneumatiky na police a podlahy.

Trafic Van E-Tech Electric a Hippie Caviar Motel | Foto: Renault
Hippie Caviar Motel | Foto: Renault
Náš tip
Stellantis dáva zbohom spaľovacím motorom pri obľúbených dodávkach a vanoch
20. septembra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+