MojElektromobil

Rakúska pošta elektrifikovala svoj vozový park v Innsbrucku. Na tento účel zakúpila ďalších 70 elektrických vozidiel. Tie dopĺňajú existujúci vozový park elektromobilov, ktorý pozostáva z viacerých modelov rôznych výrobcov. Správu priniesol portál electrive.

Jadro súčasného vozidlového parku rakúskej pošty v Innsbrucku tvoria Renault Kangoo Z.E. a podobne veľké dodávky značiek Citroën, Opel a Nissan. Pri väčších dodávkach s nákladným priestorom do jedenástich metrov kubických sa Rakúska pošta spolieha okrem iného na MAN eTGE alebo Mercedes-Benz eSprinter. V Innsbrucku pritom nejde len o elektrické dodávky: Rakúska pošta tam chce tiež využívať elektrické osobné vozidlá a e-kolobežky.

Zásielky sa doručujú z tirolského logistického centra vo Vompe. Listy, tlačoviny a zásielky priamej pošty sa doručujú z troch doručovacích základní v oblasti mesta Innsbruck. Podľa slov Rakúskej pošty už bolo nainštalovaných 126 nabíjacích staníc a rovnako uviedla do prevádzky 145 elektrických vozidiel. Celková investícia predstavuje približne štyri milióny eur.

maxus rakuska posta
Nové elektrické dodávky Maxus | Zdroj: Rakúska pošta

Len v máji 2023 si Rakúska pošta objednala 703 elektrických dodávok od čínskej značky úžitkových vozidiel SAIC Maxus – konkrétne 700 kusov modelu Maxus eDeliver 3 a tri kusy väčšieho modelu eDeliver 9. Podľa výrobcu boli všetky vozidlá dodané v tomto mesiaci a budú sa používať na celom území Rakúska.

Mohlo by vás zaujímať:

Aj na Slovensku sa vybrané firmy začínajú aktívne angažovať v udržateľnej logistike s využitím e-mobility. Do svojich vozových parkov preto nasadzujú plne elektrické vozidlá, ktoré často slúžia na lokálne doručovanie zásielok. Pred nedávnom sme sa pozreli na vozidlový park elektrických vozidiel Slovenskej pošty.

Komplexné riešenie rozvoja elektrickej mobility vo firmách

Ak sa chcete dozvedieť komplexné informácie o téme elektrifikácie firemnej flotily, už 10. apríla chystáme podujatie eFleet Day 2024. Pôjde už o tretí ročník jedinečnej konferencie, ktorá bude hostiť odborníkov na elektromobilitu, zástupcov kľúčových inštitúcií a predajcov elektrických vozidiel. Tých prepája s firmami, ktoré majú záujem o rozvíjanie ekologickej dopravy.

eFleet Day 2024 v panelových diskusiách pokrýva všetky kľúčové oblasti z témy e-mobility. Od elektrifikácie vozového parku, cez možnosti financovania tohto prechodu až po problematiku nabíjania či vyhodnocovanie finančnej otázky. Ponúka odborné informácie, panelové diskusie, networking a osobné zoznámenie s najnovšími plne elektrickými vozidlami formou testovacích jázd.

Náš tip
eFleet Day 2024: Najväčšia slovenská konferencia o elektromobilite vo firmách spúšťa registráciu
12. februára 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+