MojElektromobil

Nissan predstavil novú generáciu vozidla Interstar. Ide o prvú veľkú dodávku Nissan dostupnú s čisto elektrickým pohonom, ktorá poskytuje plnohodnotný výkon aj dojazd.

Úplne nový Interstar-e disponuje batériou s kapacitou 87 kWh. Tá mu zabezpečí maximálny dojazd viac ako 460 kilometrov, čo je v tomto segmente viac než postačujúce. 30 minút DC nabíjania vozidlu poskytne dodatočný dojazd 252 km. V prípade verzie so 40 kWh batériou, ktorá je vhodná skôr pre rozvážanie tovaru po meste, ide o približne 200 km. Ekonomické AC nabíjanie v depe napríklad počas noci znamená nabitie akumulátora z 10 na 100 % za menej ako 4 hodiny.

Elektrické dodávky s vyšším užitočným zaťažením než spaľovacie

Väčšia 4-tonová verzia modelu Nissan Interstar-e s užitočným zaťažením až 1,6 tony môže jazdiť po celej Európskej únii s bežným vodičským preukazom skupiny B, čo používateľom dovoľuje vyššie užitočné zaťaženie než v prípade bežných 3,5 tonových dieselových dodávok. Dieselová aj elektrická verzia Interstaru novej generácie môžu ťahať príves s hmotnosťou 2 500 kg.

Nissan Interstar
Nissan Interstar | Zdroj: Nissan

Pri najnovšom modeli sa výrazne zlepšila aj manévrovateľnosť a v porovnaní so staršími verziami sa môže pochváliť zlepšeným priemerom otáčania o 1,5 metra. Od predchádzajúcich generácií sa nový Interstar odlišuje aj prepracovaným interiérom a k dispozícii je napríklad aj vyhrievané čelné sklo.

Všetky modely Nissan Interstar novej generácie sú štandardne vybavené širokou škálou bezpečnostných prvkov vrátane systému núdzového brzdenia, systému varovania pred ospalosťou a systému monitorovania tlaku v pneumatikách. Súčasťou tejto ponuky je aj systém Trailer Sway Assist, ktorý zvyšuje bezpečnosť jazdy pri ťahaní prívesu.

Nový Interstar sa dodáva so štandardnou zárukou na 5 rokov alebo 160 000 kilometrov a 8 rokov alebo 160 000 kilometrov na batériu elektromobilu Interstar-e, čo môže pomôcť presvedčiť aj zákazníkov, ktorí s nákup elektrických dodávok ešte váhajú.

Konkurencia

Najbližším konkurentom je prirodzene Renault, keďže ide o koncernového súrodenca s rovnakým základom. Pri novej generácii Renault Master E-Tech bude mať zákazník rovnako na výber medzi 40 kWh a 87 kWh batériou. V prípade konfigurácie s väčšou batériou ponúkne dojazd na úrovni na 460 km podľa WLTP.

Mercedes-Benz eSprinter 2023
Mercedes-Benz eSprinter | Zdroj: Mercedes-Benz

Podobný dojazd podľa výrobcu dosahuje aj nová generácia elektrických dodávok Mercedes-benz e-Sprinter. Hovorí o dojazde v rozpätí 400 až 500 kilometrov podľa cyklu WLTP.

Komplexné riešenie rozvoja elektrickej mobility vo firmách

Ak sa chcete dozvedieť komplexné informácie o téme elektrifikácie firemnej flotily, už 10. apríla chystáme podujatie eFleet Day 2024. Pôjde už o tretí ročník jedinečnej konferencie, ktorá bude hostiť odborníkov na elektromobilitu, zástupcov kľúčových inštitúcií a predajcov elektrických vozidiel. Tých prepája s firmami, ktoré majú záujem o rozvíjanie ekologickej dopravy.

eFleet Day 2024 v panelových diskusiách pokrýva všetky kľúčové oblasti z témy e-mobility. Od elektrifikácie vozového parku, cez možnosti financovania tohto prechodu až po problematiku nabíjania či vyhodnocovanie finančnej otázky. Ponúka odborné informácie, panelové diskusie, networking a osobné zoznámenie s najnovšími plne elektrickými vozidlami formou testovacích jázd.

Náš tip
eFleet Day 2024: Najväčšia slovenská konferencia o elektromobilite vo firmách spúšťa registráciu
7. februára 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+