MojElektromobil

Ťahač Tesla Semi naložený elektromobilmi Tesla videl fanúšik v Kalifornii pri doručovaní vozidiel zákazníkom. Pomáhajú doručiť čo najviac áut na konci kvartálu.

V dôsledku pandémie sa spomalili aj dodávky vozidiel z fabrík zákazníkom, nakoľko prepravcovia fungujú v obmedzených podmienkach. Portál Electrek priniesol informáciu, že Tesla má problémy s doručením 8-10 tisíc vozidiel z výroby.

S dodávkami tak aktuálne pomáha aj menšî prototyp elektrického ťahača Tesla Semi, ktorý má podľa výrobcu dojazd ~500 km s plým zaťažením.

Fanúšik Alex odfotil Semi naložený ďalšími vozidlami Tesla v blízkosti fabriky Fremont. Spoločnosť viackrát zopakovala, že prvé vozidlá prepravované na ťahači Semi budú práve Tesly. Budú prepravovať aj batérie a pohonné jednotky z fabriky v Nevade do fabriky vo Fremonte.

Nabíjanie na klasickom Superchargeri

Vďaka vlastnému elektrickému ťahaču bude Tesla schopná výrazne znížiť finančné náklady na distribúciu a tiež znížiť emisie CO2, čo je dôležitý krok k skutočne bezemisnej doprave.

Pred pár dňami zverejnil Joseph Mathew na Facebooku footgrafiu, na ktorej an (vačšia verzia) Tesla Semi nabíja na stanici Supercharger 2. generácie. Nabíja sa cez špeciálnu redukciu:

Nabíjanie Tesla Semi
Nabíjanie Tesla Semi na Superchargeri (Foto: Joseph Mathew)

Pred pár týždňami Elon Musk rozposlal všetkým zmestnancom e-mail, v ktorom píše, že “je čas na sériovú výrobu výrobu Tesla Semi”, čo by mohlo znamenať, že sa už začal vyrábať.

Podpora predaja na konci kvartálu

Tesla v snahe podporiť predaj na konci kvartálu aktuálne ponúka 1 000 míľ bezplatného nabíjania v sieti Supercharger. Podľa portálu Electrek akcia platí pre skladové vozidlá Model 3.

Akcia prichádza v čase, keď je oficiálne zrušené bezplatné nabíjanie pre všetky modely automobilky. Donedávna mali túto výhodu vlajkové lode Model S a X, pričom Elon Musk v minulosti tvrdil, že táto výhoda bude platiť navždy. Model však bol finančne neudržateľný a Tesla ho nakoniec zrušila.

 

27. júna 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+