MojElektromobil

Tesla znížila ceny svojich dostupných modelov, no nie všade rovnako. Momentálna svetová situácia a ekonomická kríza pravdepodobne zasiahla aj spoločnosť Tesla. V poslednej dobe zaznamenali menší dopyt po nových vozidlách, preto sa rozhodli znížiť cenu všetkých svojich dostupných modelov.

Tesla Model S, Model X, Model 3, Model Y
Tesla Model S, Model X, Model 3, Model Y (Foto: Tesla)

V USA cena Modelu 3 klesla o 2 000 dolárov za každú konfiguráciu, momentálne začína na 37 990 dolárov namiesto originálnych 39 990 dolárov. Model S zlacnel až o 5 000 dolárov, teda teraz stojí 74 990 dolárov. To iste teda platí aj pre Model X, ktorý taktiež zlacnel o 5 000 dolárov a momentálne začína na 79 990 dolároch.

Nová horúca novinka – Model Y, bohužiaľ nezlacnela a teda je to jediný dostupný model, ktorý nezlacnel.

Európske ceny sú úplne iné

Cena Modelu 3 v základnej konfigurácii v Nemecku klesla len o 400€, Model S Long Range zlacnel o 3 810€, teda na 82 000€ a Model X Long Range zlacnel o 2 710€ na hodnotu 88 990€.

Slovenský konfigurátor sa bohužiaľ nezmenil, je teda možné, že pokles ceny bude aj u nás. V Českej republike je to rovnako.

Bezplatné nabíjanie končí

Áno, presne tak. Tesla pri zmene cien taktiež zrušila bezplatné nabíjanie pri kúpe nového Modelu S alebo X. Je teda vysoko pravdepodobné, že Tesla dokázala aj práve týmto krokom znížiť cenu vozidiel. Samozrejme pre všetkých, čo si vozidlo objednali pred zmenami cien bezplatné nabíjanie na staniciach Supercharger budú mať.

Nová stanica Superchargerov v Trenčíne

 


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

31. mája 2020
Zdroj: Electrek, Ecomento

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+