MojElektromobil

Prototyp elektrického ťahača Tesla Semi videli pri teste dojazdu s takmer plným zaťažením – 34 000 kg. Jeho testovací vodič povedal, že spĺňa, či dokonca dokonca „prekonáva“ očakávaný dojazd.

Tesla Semi je nákladný ťahač triedy 8 s tažnou kapacitou 80 000 libier (36 000 kg) a dojazdom 500, resp. 800 km pri väčšej verzii a bude sa predávať za 150 000, resp 180 000 dolárov.

Betónový náklad ťahač Tesla Semi

Elon Musk však uviedol, že počas testovania našli možnosti na vylepšenia a  predĺženie uvedeného dojazdu. Povedal, že by sa mohol priblížiť dojazdu až 960 kilometrov.

Prototyp Tesla Semi bol teraz videný v  stredisku diaľničnej hliadky v Kalifornii. Jeho vodič údajne povedal, že prototyp elektrického ťahača „spĺňa alebo prekračuje odhadovaný dojazd.”

Menšia a lacnejšia verzia Tesla Semi - odhadovaný dojazd 300 míľ (480 km)

Diaľničná patrola na Facebooku napísala:

„Tesla testuje nový elektrický ťahač. Vodič uviedol, že betónové bloky na jeho prívese sú určené len na testovacie účely. Podľa vodiča pracuje ťahač s približne s nákladom 34 ton a vozidlo spĺňa, resp. prekonáva odhadovaný dojazd. Elektrické ťahače sú jednoznačne budúcnosťou. Tešíme sa, keď ich na ceste uvidíme viac.”

 

Tesla Semi mala prvýkrát vstúpiť do výroby v roku 2019, no automobilka odložila termín výroby na koniec budúceho roka.

Minulý týždeň nemecký Daimler predbehol Teslu a začal dodávať zákazníkom svoje elektrické ťahače. Freightliner eCascadia má dojazd 400 km a kapacitu batérie 550 kWh.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+