MojElektromobil

Počas posledného týždňa sa vo svete elektromobility udialo hneď niekoľko zaujímavých vecí. Aby ste o žiadnu dôležitú informáciu neprišli, pripravili sme pre vás prehľad tých najzaujímavejších správ, ktoré prišli počas prebiehajúceho týždňa.

Nová dopravná značka vo Francúzsku vyvolala rozpaky

Ak sa chystáte na dovolenku do Francúzska, prípadne budete touto krajinou prechádzať, tak by ste sa mali zoznámiť s novou dopravnou značkou. Inak vám hrozí nemalá pokuta.

KIA sa pustila do aktualizácie softvéru

Systém zabudovaný v automobiloch KIA dostáva novú aktualizáciu, ktorá prinesie hneď niekoľko vylepšení aj pre majiteľov elektromobilov.

TOP 10 najpredávanejších elektromobilov a plug-in hybridov

Dnes už poznáme presne, ktoré sú na Slovensku najpredávanejšie elektromobily a plug-in hybridy za obdobie január až júl 2023. Tie sleduje Zväz automobilového priemyslu Slovenskej Republiky a v štruktúrovanej forme nám do nich umožnila nahliadnuť SEVA.

Slovensko ako rekordér vo výrobe áut

Už dlhé roky patrí Slovensko ku krajinám s najväčšou automobilovou výrobou na svete. Nebavíme sa však o počte vyrobených modelov(vedie Čína) ale o prepočítanej výrobe na jedného obyvateľa. Tu naša krajina jednoznačne vedie aj nad takým Nemeckom.

Súrodenecký duel

Elektromobily Volkswagen ID.3 Pro S a Cupra Born eBoost sme spolu s kolegom testovali pred niekoľkými dňami. Vzhľadom na to, ako sú si autá vo viacerých aspektoch podobné a predstavujú vzájomných konkurentov, sme sa rozhodli spraviť ešte jeden porovnávací článok.

Malé elektromobily v centre pozornosti

Uprostred nárastu inflácie a rovnako aj čínskej konkurencie na automobilovom trhu sa čoraz väčší počet automobiliek snaží získať podiel v segmente cenovo dostupných elektrických áut. Perspektíva úspornejších elektrických vozidiel sa konečne dostáva do centra pozornosti.

Elektrická nákladná doprava v Európe

Elektrifikácia nákladnej dopravy už počas najbližších rokov zažije prekvapivý rast. Do konca roka 2022 bolo v Európskej únii registrovaných len približne 4 000 elektrických nákladných vozidiel. Aktuálne analýzy ale uvádzajú, že do roku 2025 toto číslo narastie viac ako 20-násobne a do roku 2030 dosiahne hranicu 600 000 vozidiel.

19. augusta 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+