MojElektromobil

Počas ostatných dní sa vo svete elektromobility udialo hneď niekoľko zaujímavých vecí. Aby ste o žiadnu dôležitú informáciu neprišli, pripravili sme pre vás prehľad tých najzaujímavejších správ, ktoré prišli počas minulého týždňa.

Vyhodnotenie testov spotreby – ktorý elektromobil má pri bežnej jazde najnižšiu spotrebu, či najdlhší dojazd?

Dojazd elektromobilov je intenzívne diskutovanou záležitosťou. Automobilky ho udávajú, rovnako ako pri vozidlách so spaľovacími motormi, na základe normovaného cyklu, ktorý je pre všetkých rovnaký. Stále ale treba myslieť, že ide o normu, čo znamená, že situácia v reálnej premávke môže byť dosť odlišná. Odchýlky sú bežnou vecou. V pozadí spotreby totiž stojí množstvo faktorov. Počas januára až apríla sme otestovali takmer 30 elektrických vozidiel. Teraz sme sa pozreli na prehľad spotreby a dojazdu.

Pohľad na 10 najbezpečnejších áut súčasnosti

Európsky program hodnotenia automobilov EuroNCAP (European New Car Assessment Program) funguje už od roku 1997 a poskytuje hodnotenia bezpečnosti nových vozidiel predávaných v Európe. Pravidelne prechádza zmenami. Najnovší rebríček priniesol veľké prekvapenie.

Rusko oficiálne vstúpilo do 90. rokov. Elektromobil Lada e-Niva s dojazdom 175 km po 12 hodinách nabíjania

Elektromobilita hýbe svetom a aj krajiny s bohatými zásobami nerastných surovín majú záujem na produkcii vlastných elektromobilov. Medzinárodné ekonomické fórum v Petrohrade sa tak stalo hlavným dejiskom predstavenia nového konceptu Lada e-Niva, ktorý vychádza zo sériového SUV Lada Niva Travel so spaľovacím motorom. Takto to dopadlo…

Odpor k elektromobilite ako súčasť politického presvedčenia? Internet je plný hoaxov

Polarizácia spoločnosti je obrovská. Nejde pri tom však len o kultúrno-etické, či geopolitické témy, ako tomu bolo v minulosti. Rozdelenie spoločnosti už preniká aj do technologických tém, čo v minulosti nebývalo zvykom. Ako to vyzerá vo svete elektromobility?

Ako veľmi nebezpečné sú vodíkové autá pri nehode v tuneli?

Vodíkových áut je na našich cestách stále málo, a to aj v porovnaní s batériovými elektromobilmi. Začiatkom roka išlo presnejšie o 4 osobné vozidlá a 5 autobusov. Preto je stále málo skúseností s poznatkami, čo sa stane počas nehody. Tím výskumníkov z Technickej univerzity v Grazi analyzoval potenciálne nebezpečenstvá a škody spôsobené vodíkovými vozidlami v tuneloch, čo prináša nové poznatky o tejto oblasti.

Plne vybavený elektromobil pod 22 000 eur na Slovensku? Prichádza Dongfeng Box

Príspevok, ktorý na sociálnej sieti Facebook zverejnilo slovenské zastúpenie značky Dongfeng minulý rok, sľuboval zaujímavú novinku a informovali sme o ňom v samostatnom článku. Dnes už vieme, že ide o nový model Dongfeng Box, ktorý láka na predajnú cenu.

Volkswagen ID.7 GTX – Najvýkonnejší elektromobil od Volkswagenu

Počet elektrických kombi sa na našom trhu pomaly ale isto rozrastá, a s nimi prichádza aj prvá športová verzia s praktickou karosériou. Po príchode výkonnejších modelov ID.4 a ID.5 s označením GTX a pohonom 4×4 tak Volkswagen prichádza s novinkou VW ID.7 GTX.

9. júna 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+