MojElektromobil

Počas posledného týždňa sa vo svete elektromobility udialo hneď niekoľko zaujímavých vecí. Aby ste o žiadnu dôležitú informáciu neprišli, pripravili sme pre vás prehľad tých najzaujímavejších správ, ktoré prišli počas prebiehajúceho týždňa.

Test Porsche Cayenne E-Hybrid: Tichý spoločník

Porsche Cayenne E-Hybrid sa po modernizácii pre modelový rok 2024 dočkalo zlepšenia po viacerých stránkach. Čo všetko sa zmenilo prezrádza najnovší test z našej dielne.

Najvýkonnejšia nabíjacia stanica na Slovensku je oficiálne otvorená. Takýto nabíjací výkon ponúkne

Známy prevádzkovateľ predstavil a otvoril svoju najvýkonnejšiu nabíjaciu stanicu na Slovensku, ktorá je zároveň aj najvýkonnejšou nabíjacou stanicou na našom území. Okrem toho sme dozvedeli aj o plánoch na tento rok.

eFleet Day 2024 Truck&Bus&Van prichádza. Využite špeciálnu akciu!

Konferencia eFleet Day 2024 Truck&Bus&Van bude pozornosť venovať aktuálnemu stavu slovenskej elektromobility v segmente nákladnej dopravy a prepravy, ale hlavne celkovým trendom, plánom a požiadavkám, ktoré bude počas najbližších rokoch do značnej miery diktovať smerovanie celého segmentu.

AC vs DC nabíjanie elektromobilov. Ako rýchlo degraduje batéria? Výsledok prekvapí

Schopnosť elektromobilu prijať vyššie nabíjacie prúdy je ovplyvnená chémiou batérie. Všeobecne platí, že časté rýchle nabíjanie spôsobuje rýchlejšiu degradáciu, čiže pokles kapacity akumulátora. Ako to je v praxe zisťovala nová štúdia.

Elektrické SUV Škoda Elroq zachytené pri testoch v plnej premávke!

Škoda sa netají svojimi plánmi v oblasti elektromobility a už dlhodobo komunikuje modelovú ofenzívu práve v tomto smere. Chystá tri nové elektrické SUV rôznych veľkostí, ale aj malý mestský elektromobil. Ako úplne prvé však na trh dorazí kompaktné elektrické SUV Škoda Elroq, ktoré sa podarilo zachytiť počas testovacích jázd.

Súťaž s NearCharger.sk: vyhrajte 3x mesačné nabíjanie Flat Safe od ZSE Drive

Počas ostatných mesiacov sa v rámci diskusných fór projektu Nearcharger.sk objavilo viacero zaujímavých tém a príspevkov. Teraz v spolupráci s partnerom ZSE Drive prinášame súťaž o 3x mesačné nabíjanie Flat Safe pre aktívnych používateľov. Je to veľmi jednoduché!

Čína je zhrozená. USA začína brániť domáci trh privysokým clom

Administratíva Joea Bidena plánuje zaviesť nové clá na import elektrických vozidiel z Číny spolu s dovoznými daňami na ďalšie produkty. Tieto clá nadväzujú na preskúmanie viac ako 300 miliárd dolárov v dovozných daniach, ktoré na Čínu uvalil bývalý prezident Donald Trump.

Slovenskí študenti postavili dve vozidlá na medzinárodné preteky v ekologickej jazde

Zelená mobilita patrí medzi tie najčastejšie skloňované témy v doprave aj na Slovensku. Je preto potrebné vzdelávať v tomto smere aj našich mladých Slovákov. Študenti Strednej priemyselnej školy dopravnej v Trnave však postavili vlastné vozidlá, s ktorými pôjdu Slovensko reprezentovať na medzinárodnej súťaži.

19. mája 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+