MojElektromobil
Redakcia 13. mája 2024

Aj Slovensko sa vydáva na cestu za udržateľnou logistikou. Pre rozvoj elektrických nákladných áut je prirodzene potrebné vyriešiť viacero otázok. Jednou z nich je nabíjanie. Okrem toho, že firmy môžu vozidlá nabíjať vo vlastnom depe, dôležitú úlohu zohráva aj verejná nabíjacia infraštruktúra. Nie všetky verejné nabíjacie body však dokážu umožniť prístup nákladnému vozidlu ku stojanu. Poprední prevádzkovatelia však začínajú pozornosť venovať aj tejto téme.

Významným míľnikom rozvoja elektromobility na Slovensku je otvorenie prvej verejnej nabíjacej lokality pre nákladnú automobilovú dopravu, ktoré sa uskutočnilo 13. 5. 2024 v areáli EMPARK v Trnave. Táto nabíjacia lokalita sa zároveň môže pochváliť aktuálne najvýkonnejšou nabíjacou stanicou na Slovensku, jej maximálny výkon je až 400 kW.

eFleet Day 2024 Truck&Bus&Van sa blíži

Práve dnešok je preto ideálnou príležitosťou na oficiálne ohlásenie 2. ročníka jesennej konferencie eFleet Day 2024 Truck&Bus&Van, ktorá sa uskutoční už 16. októbra 2024 v priestoroch x-bionic® sphere, Šamorín! Konferencia tento rok prichádza s množstvom vylepšení, no jej hlavné poslanie sa nemení. Pod jednu strechu prináša najdôležitejšie témy spojené s elektromobilitou v nákladnej doprave a preprave pasažierov.

Konferencia eFleet Day 2024 Truck&Bus&Van bude pozornosť venovať aktuálnemu stavu slovenskej elektromobility v segmente nákladnej dopravy a prepravy, ale hlavne celkovým trendom, plánom a požiadavkám, ktoré bude počas najbližších rokoch do značnej miery diktovať smerovanie celého segmentu. Program otvorí kľúčové otázky o elektrifikácii vozových parkov, rozvoji nabíjacej infraštruktúry a podpore transformácie smerom k elektromobilite. Registrácia je už spustená priamo na oficiálnej stránke www.efleetdaykonferencia.sk.

Špeciálna cena pre prvých záujemcov

Pre prvých záujemcov, ktorí sa registrujú na akciu eFleet Day 2024 Truck&Bus&Van, je pripravená špeciálna Early bird cena. Namiesto 150 € (bez DPH) im bude zaúčtovaná len cena 99 € (bez DPH)*. Akcia je časovo obmedzená, takže si svoje miesto zabezpečte čo najskôr!

*Členovia SEVA môžu využiť špeciálnu zľavu vo výške 30 %.

13. mája 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+