MojElektromobil

Od predstavenia modelu i3 v roku 2013, BMW predalo viac ako štvrť milióna elektrifikovaných vozidiel po celom svete.V apríli stúpol medziročný predaj na 9831, čo je o 52 % viac, ako v apríli minulého roku. Tým sa plug-iny dostali na úroveň cez 5 % celkového predaja vozidiel spoločnosti.

Náš tip
ELIMINUJE BMW SVOJE MODELY I3 A I8 S PRÍCHODOM NOVÝCH ELEKTROMOBILOV?

Model BMW 530e zaznamenal nárast o vyše 711 percent a model BMW X5 plug-in hybrid o 45,8 %. Hlavne tieto dve vozidlá spôsobili, že BMW zaznamenalo takýto nárast. V prvých štyroch mesiacoch roka 2018 spoločnosť dodala 36692 plug-in automobilov, čo je o 41,2 % viac, ako v rovnakom období minulého roka. Ich cieľom je do konca roka predať až 140000 elektrifikovaných automobilov.

Pieter Nota, člen BMW manažmentu a zodpovedná osoba za sales BMW povedal:

Za prvé štyri mesiace roka, BMW skupina  predala 36692 elektrifikovaných vozidiel, čo je zvýšenie o 41,7 % oproti minulému roku. Rast predaja týchto modelov bol zaznamenaný na mnohých trhoch, napríklad v USA (+73,3 %), Veľkej Británii (+25,6 %), v Číne dokonca až o 646,7 %. V Číne je to hlavne kvôli tomu, že sa tam začali nedávno vyrábať modely BMW 5 série plug-in hybridov. V apríli predstavovali elektrifikované vozidlá 5 % predaja značky BMW celosvetovo. Na niektorých trhoch je toto číslo o poznanie vyššie, napríklad vo Veľkej Británii (9 %), USA (7,3 %). Na škandinávskych trhoch je dokonca toto číslo oveľa vyššie, predstavuje približne štvrtinu celkového predaja. No a v Malajzii je toto číslo ešte vyššie, podiel predaja elektrifikovaných vozidiel ku všetkým modelom je až vyše polovičný.

Náš tip
BMW GROUP PLNÍ SVOJ ZÁVÄZOK DODAŤ V ROKU 2017 AŽ 100 000 ELEKTRIFIKOVANÝCH VOZIDIEL

Sme potešení vám oznámiť, že na cestách po celom svete sa premáva už štvrť milióna elektrifikovaných vozidiel značky BMW. Skombinovaním predaných kusov BMW i, BMW iPerformance a MINI Elektrických automobilov sa dostávame k číslu, predstavujúcemu viac, ako 250 000 týchto modelov. Sme na ceste dosiahnuť ročný predaj, ktorý bude cez 140000 elektrifikovaných vozidiel.

Zdroj: insideevs.com

17. mája 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+