MojElektromobil

Nemecký výrobca potvrdil príchod nových elektrických modelov, ktoré by vytvorili sériu resp. ďalšiu generáciu vozidiel zameraných na elektromobilitu. Výkonný riaditeľ BMW uviedol, že uvažuje s príchodom spomínaných modelov nad elimináciou aktuálneho elektrického BMW i3, ale aj plug-in hybridného BMW i8.

Náš tip
BMW ZVEREJNILO OFICIÁLNY CENNÍK PRE NOVÝ MODEL I8 ROADSTER!

bmw i3

i3 a i8 ako špecialita

V rozhovore pre portál Auto News uviedol ďalšie informácie Stefan Juraschek z BMW. Šéf úseku pre elektrický pohon BMW hovorí, že vozidlá BMW i3 a i8 sú jednoducho technologické skvosty a nie akási “rodina” modelov, ktorú by bolo možné konfigurovať viacerými spôsobmi.

“Tieto autá sú veľmi jedinečné. Tieto dve autá totiž neboli vyvinuté ako rodina, ktorú môžeme rozširovať rôznymi spôsobmi na päť alebo desať rôznych variácií,” – uviedol Stefan Juraschek.

Ide o rozhodne zaujímavý komentár vzhľadom na niekdajšie vyjadrenia nemeckej automobilky. Tá by údajne mala uviesť ďalšie vozidlo “i” série. Juraschek však takisto hovorí (s ohľadom na príchod nových modelov – pozn. red.), že nemusí ísť vyslovene o novú generáciu i3 alebo i8. Napriek tomu, automobilka BMW túto tematiku stále neuzavrela. Pôvodná verzia elektrického modelu i3 bola pritom odhalená ešte pred piatimi rokmi.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

5. apríla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+