MojElektromobil
Slavo Dzuričko 20. decembra 2017

Spoločnosť BMW Group dodala v roku 2017 svojim zákazníkom 100 000 elektrifikovaných vozidiel. Splnila tak sľub zo začiatku tohto roka. Výsledok podčiarkuje vedúce postavenie spoločnosti v oblasti elektromobility.

Pri tejto príležitosti sa ikonická budova hlavného sídla BMW Group, známy „Štvorvalec“ na severe Mníchova, premení vizuálne príťažlivou svetelnou inštaláciou na baterky, ktoré symbolizujú výrazný míľnik na ceste do elektrifikovanej budúcnosti. Spoločnosť BMW Group si vybrala tento žiarivý symbol preto, aby zvýraznil technologickú zmenu, ktorá sa práve odohráva v mobilite.

Slávnostné prebratie v mníchovskom BMW Welt

A teraz malé prekvapenie zo strany automobilky. 80-ročný vodič z nemeckej spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko, ktorý si prevzal svoje nové BMW i3 v modrej farbe Protonic Blue v priestoroch mníchovskej budovy BMW Welt, sa stal 100 000. človekom na svete, ktorý sa tento rok rozhodol pre elektrifikované vozidlo od spoločnosti BMW Group.

Náš tip
Automobilky BMW a Porsche sa pripravujú na spoločný vývoj 450 kW nabíjacích staníc.
bmw i3 bmw electric now tour
Elektromobil BMW i3.

Harald Krüger, predseda predstavenstva BMW AG, ho privítal v priestoroch BMW Welt. Osobne mu odovzdal kľúče od nového vozidla so slovami: „Vzrušenie spojené s elektromobilitou zasahuje všetky generácie a obohatenie ciest tento rok už o 100 000. elektrifikované vozidlo predstavuje pre mňa veľmi významný moment.“

BMW Group a rok 2017

„Stojíme si za svojimi sľubmi,“ povedal Harald Krüger, predseda predstavenstva spoločnosti BMW AG. „Tento 99-metrový maják osvetľuje cestu do epochy elektromobility. Úspech v podobe predaja 100 000 elektrifikovaných vozidiel za rok je významný míľnik. Pre nás je to však stále len začiatok. Od predstavenia modelu BMW i3 v roku 2013 sme zákazníkom dodali už viac ako 200 000 elektrifikovaných vozidiel a do roku 2025 budeme mať v modelovej ponuke 25 druhov elektrifikovaných vozidiel.“

Na oslavu tohto dôležitého míľnika sa ikonické hlavné sídlo spoločnosti BMW, známe aj ako „Štvorvalec“, premení pomocou svetelnej inštalácie na štyri stojace baterky. Tie predstavujú pokrokové myslenie, základnú zložku DNA spoločnosti BMW. Špeciálne osvetlenie sa na budovy premietne večer 18. decembra 2017 od 20:00 do polnoci.

Zdroj: press.bmwgroup.com

20. decembra 2017
Fotománia

+