MojElektromobil

Upraviť a vylepšiť všetko od držiakov na poháre cez pohonnú sústavu až po výfuky. To je štýl Hennessey Performance – svetoznámeho úpravcu športových áut, ktorý si najnovšie brúsi zuby na svoj prvý elektromobilPorsche Taycan.

“Už nejaký čas plánujeme upravovať elektrifikované vozidlá. Cítime, že nové Porsche Taycan je tou správnou voľbou na úpravu nášho prvého elektromobilu,” vysvetľuje šéf spoločnosti, John Hennessey.

Porsche Taycan - úprava Hennessey
Porsche Taycan – vizualizácia s úpravou Hennessey (Zdroj: Hennessey)

Najprv menšie úpravy

Hennessey dostane nový Taycan v budúcom roku a najprv upraví kolesá, pneumatiky, interiér a dodá agresívnejšie predné a zadné nárazníky. „Potom uvidíme, čo by bolo možné vylepšiť z hľadiska výkonu,“ dodáva J. Hennessey.

Porsche Taycan generuje z dvoch motorov 625 konských síl, čo je extrémne vysoké číslo. Verzia Turbo S má v športovom režime funkciu overboost, ktorá zvyšuje výkon na 761 koní.

Porsche Taycan - úprava Hennessey

Taycan je už teraz schopný svetového výkonu. Z 0 – 100 km/h vystrelí za 2,8 sekundy a z 0 – 200 km/h zrýchli za menej ako 10 sekúnd. Takmer všetci klienti Hennessey chcú surové a výkonné spaľovacie motory. Niektorí však začali pridávať do svojich garáží elektromobily na dennodenné jazdenie.

„Nechceme objaviť koleso na trhu elektromobilov, len chceme, aby sa to koleso točilo trochu rýchlejšie a chladnejšie,“ dodal John Hennessey.

Porsche Taycan - úpravaHennessey

Čistokrvný športovec Taycan

Porsche Taycan bol predstavený 4. septembra na troch rôznych miestach na svete súčasne. Okrem spomínaného výkonu zapôsobí aj najvyšším nabíjacím výkonom na trhu (až 290 kW v aktuálne testovaných verziách) a najlepším zvládaním opakovaných šprintov bez obmedzovania výkonu.

Jeho predprodukčná verzia zvládla prejsť nemecký okruh Nürburgring za skvelých 7:42 minút a dokázal najazdiť najviac km za 24 hodín spomedzi všetkých elektromobilov.

26. septembra 2019
Zdroj: TopGear

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+