MojElektromobil

Porsche Taycan na novom videu youtubového kanálu Fully Charged dokazuje, že vie opakovaného zrýchľovať bez škrtenia výkonu. Jonny Smith z kanálu Fully Charged testoval ako prvý nezamestnanec Porsche predvýrobný prototyp Taycanu v Nemecku. Jeho svetová premiéra je naplánovaná na 4. septembra.

Porsche neumožnilo bežnú testovaciu jazdu, ale ukázalo, že auto dokáže urobiť desiatky šprintov z 0-200 km/h s takmer rovnakým časom. To znamená, že v reálnej prevádzke by nemalo dôjsť k škrteniu výkonu. Taycan bude elektromobil zameraný na výkon. Z 0-100 km/h vystrelí za 3 sekundy. Video obsahuje aj umelý zvuk z externých reproduktorov pri nízkych rýchlostiach.

Konkurencia pre Model S

Taycan je dvojmotorové, 600-koňové, 4-miestne športové kupé s 96 kWh batériou, 800V napájaním a predpokladaným dojazdom vyše 510 km. Dokáže opakovane dosiahnuť zrýchlenie z 0-100 km/h za 3 sekundy a dokáže sa aj nabíjať sa bude obrovským výkonom 250 kW, podobným ako Tesla na novej generácii nabíjacej siete Supercharger V3.

Porsche Tayan na festivale GoodWood Festival of Speed

Cena za „Turbo” verziu sa bude pohybovať okolo 130 000 britských libier a slabšie verzie ~65 000 libier. Tie prídu na trh do 18 mesiacov od uvedenia vozidla na trh.

Dôležitý míľnik pre automobilku

Taycan je pre Porsche tak dôležitým modelom, akým bol vzduchom chladený Porche 911, keďže je to od základov nový a čisto elektrický model a začína novú éru v histórii automobilky. Fully Charged vykonal 30 zrýchlení z 0-200 km-h s len 0,8-sekundovým rozdielom.

Porsche Taycan v Šanghaji

Porsche Taycan v Šanghaji
Porsche Taycan v Šanghaji

 

 

 

 

16. augusta 2019
Zdroj: InsideEVs

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+