MojElektromobil

Podľa webu electrek.co, automobilka Porsche práve zverejnila počet záujemcov o ich elektomobile Taycan. Potvrdených je už približne 30 000 rezervácií. Ide o prvé plne elektrické auto od Porsche.

Obrovský záujem o elektromobil Porsche

Nemecký výrobca áut prehlásil, že ich skupina záujemcov o Porsche Taycan je veľmi početná. Napríklad v takom Nórsku automobilka hlási približne 3 000 rezervácií. Správa o počte záujemcov z Nórska bola zverejnená už skôr a mnohí sa nestačili čudovať. Porsche totiž ročne predá iba v tejto krajine okolo 600 áut.

Porsche Mission E

Výrobca pôvodne plánoval ročne vyrobiť 20 000 áut Taycan. Po zistení enormne veľkého počtu rezervácií však musí zvýšiť kapacitu výroby. O tom, že tieto rezervácie sú myslené naozaj vážne niet ani pochýb. Porsche totiž pre niektoré trhy vyžaduje zálohu, pokiaľ si chce niekto objednať auto. Výška tejto zálohy sa pritom pohybuje na hranici 2 500 amerických dolárov.

Taycan bude oficiálne predstavený v septembri tohto roka. Mnohí sú nadšení z konceptu pripravovaného Mission E, no Taycan má už skutočnú podobu. V minulom roku už existovali prototypy a zverejnené boli aj špecifikácie vozidla.

30. júla 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+