MojElektromobil

Dlho očakávaný, elektrický Porsche Macan konečne ukázal svoju tvár. Niekoľko hodín pred oficiálnym debutom unikli jeho prvé obrázky. Poskytujú nám prvý pohľad na toto športovo ladené SUV. S informáciu prišla stránka electrek.co.

Porsche nás držalo v napätí od roku 2019, kedy sa objavila prvá informácia o plánovanom elektrickom SUV. Hoci všetci očakávali, že príde na trh ešte minulý rok, Porsche muselo jeho debut odložiť kvôli problémom so softvérom.

Macan EV sa tak pripojí k Taycanu ako druhé plne elektrické vozidlo od Porsche. Elektrické SUV Porsche Macan bude založené na novej platforme PPE, vyvinutej v spolupráci s Audi. Platforma bude tiež základom pripravovaného Q6 e-tron.

Porsche Macan EV
Skica Porsche Macan EV | Zdroj: electrek.co

Bude úspešný? Počkajme si a uvidíme

Začiatkom tohto mesiaca zverejnila automobilka na svojej webovej stránke upútavku, v ktorej uviedla, že Macan EV oficiálne predstaví 25. januára. S novými dizajnovými náčrtmi odhalenými začiatkom tohto týždňa sme sa bližšie pozreli na to, čo môžeme očakávať. Skice ukazujú dizajn s rukopisom Porsche a modernými prvkami. Porsche Macan EV bol odhalený hneď po úniku prvých obrázkov.

Uniknuté obrázky Porsche Macan EV a Macan Turbo EV sa objavili v stredu a po prvýkrát odhalili elegantné elektrické SUV. Fotografie, ktoré na Twitteri zverejnil používateľ Mike Juergens, zobrazujú nové plne elektrické modely Porsche.

Z toho, čo bolo ukázané je zrejmé, že Porsche sa pri návrhoch držalo skôr pri zemi. Automobilka v súvislosti s novým dizajnom povedala, že vo všeobecnosti nerozlišuje elektromobily od svojich športových áut s konvenčným pohonom.

Porsche sľubuje, že elektrický Macan bude “najšportovejší vo svojom segmente”. Bude sa môcť pochváliť výkonom viac ako 600 koní, s dynamikou športového automobilu a terénnymi schopnosťami. Porsche uviedlo, že 100 kWh batéria nového Macanu poskytne dojazd viac ako 310 míľ (500 km) podľa WLTP. Viac informácií o novom Macan EV už čoskoro.

Náš tip
Elektrický Macan od Porsche je takmer tu. Toto všetko ponúkne
25. januára 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+