MojElektromobil

Nové modely od Porsche pravidelne vzbudzujú veľkú pozornosť. O to viac, keď ide o elektrické vozidlo. Na prvý elektrický Taycan sa tešilo mnoho fanúšikov a môžeme povedať, že nesklamal. Jazdiť na ňom sme mali možnosť aj my, dokonca sme si vyskúšali aj SUV variant s prívlastkom Cross turismo.

Porsche Macan EV
Porsche Macan | Zdroj: Electrek

Teraz je na rade ďalší model, ktorý síce nebol oficiálne predstavený, no je to už na spadnutie. Automobilka prešla počas jeho vývoja náročnými procesmi, posledné informácie dokonca hovorili, že jeho predstavenie sa odkladá na budúci rok. Za zdržanie údajne mohol vývoj nového softvéru, ktorý chceli inžinieri dotiahnuť k dokonalosti.

Nemali by ste prehliadnuť:

A tak tu máme nový elektromobil Porsche Macan, o ktorom informoval portál Electrek. Redaktori portálu mali dokonca možnosť previezť sa na ňom. Macan je v porftóliu veľmi dôležitým vozidlom, keďže je druhý najpredávanejší. Tým najpredávanejším je už dlhodobo Cayenne. Jeho prechod na elektriku je teda pre automobilku veľmi dôležitý. Čo všetko ponúkne?

Porsche Macan. Čo o ňom vieme?

V prvom rade poriadny výkon, na aký sme v prípade Porsche zvyknutý. To znamená 600 konských síl, ktoré sú vďaka elektrickému pohonu okamžité. Automobilka tvrdí, že vozidlo je schopné prejsť na jedno nabitie rovných 500 kilometrov podľa meracej metodiky WLTP. Toto číslo je veľmi podobné tomu, čo ponúka aktuálny Taycan.

Zaujímavé sú aj parametre týkajúce sa nabíjania. Vozidlo zvládne maximálny výkon 270 kW a z 10 na 80 % kapacity by sa malo dostať za približne 22 minút, samozrejme v ideálnych teplotných podmienkach.

Porsche Macan EV
Porsche Macan | Zdroj: Electrek

Porsche tiež hovorí, že sa toho mnoho naučili do Taycanu a teraz vedia lepšie manažovať ohrev či chladenie batérie počas jazdy v závislosti od toho, aký cieľ je nastavený v navigácii. Čo sa týka samotnej kapacity akumulátora, tá zverejnená zatiaľ nebola, no posledné odhady hovoria o tom, že bude niekde na úrovni 100 kWh. Elektromobil by mal byť oficiálne predstavený v budúcom roku.

Náš tip
Aký veľký rozdiel pri nabíjaní elektromobilu spraví predohrev batérie?
13. decembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+