MojElektromobil

Spoločnosť Zeekr zahájila svoje oficiálne pôsobenie v Európe dodaním prvého kusu európskej verzie modelu Zeekr 001 do Holandska. Správu priniesol portál cnevpost.com.

Zeekr začal s dodávkami vozidiel v Európe po tom, ako v apríli tohto roku oznámila svoj zámer vstupu na európsky trh. Spoločnosť odovzdala 9. decembra v Holandsku zákazníkovi prvý elektromobil Zeekr 001 v európskej špecifikácii, čím oficiálne začala s predajom v Európe.

Zeekr 001 a Zeekr X cena v Európe

Výrobca zahájil svoju európsku ofenzívu ponukou dvoch modelov –  vlajkovej lode Zeekr 001 shooting brake a mestského SUV Zeekr X. Predpredaj modelov Zeekr 001 a Zeekr X so štartovacími cenami 59 490 EUR, resp. 44 990 EUR bol v Európe spustený 27. júna.

Zeekr 001
Zeekr 001 | Zdroj: Zeekr

Tieto dva modely sa začnú predávať najprv vo Švédsku a Holandsku. Spoločnosť plánuje byť počas roku 2024 prítomná v celkovo šiestich európskych krajinách a očakáva, že počas roku 2025 sa počet zastúpení v Európe mohol zvýšiť na osem.

Prvý showroom Zeekr Center v Európe bol otvorený 16. novembra v Štokholme vo Švédsku. V Holandskom Amsterdame plánuje čínsky výrobca otvoriť Zeekr Center dňa 14. decembra. V najbližších dňoch sa na domácom trhu v Číne očakáva aj uvedenie nového sedanu Zeekr 007. Termín jeho príchodu do Európy však zatiaľ nie je stanovený.

Zeekr 001
Zeekr 001 | Zdroj: Zeekr

Okrem Európy expanduje Zeekr aj na Blízky východ a do strednej Ázie. Napríklad do Izraela, Spojených arabských emirátov, Saudskej Arábie, Kataru, Bahrajnu a Kazachstanu.

Podľa globálnych údajov, ktoré spoločnosť zverejnila 1. decembra, dodala v novembri rekordných 13 104 vozidiel. V období januára až novembra 2023 Zeekr dodal 105 209 vozidiel, čo predstavuje medziročný nárast o 73,6 %.

Náš tip
S uvedením nového sedanu Zeekr 007 príde aj nová batéria
12. decembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+