MojElektromobil

Nemecká automobilka Porsche je známa tým, že sa nebojí experimentovať aj na poli elektromobility. Dôkazom toho je aj crossover Mission E, ktorý predstavuje nové technologické možnosti značky v oblasti elektromobilov.

Náš tip
PORSCHE: TESLA PRE NÁS NIE JE PRIAMYM MERADLOM PRE MISSION E

Rok 2030

V rozhovore s výkonným riaditeľom spoločnosti Porsche padla aj otázka v zmysle “kedy uvidíme posledné Porsche so spaľovacím motorom?” A on odpovedal:

“Rád by som predpovedal, že do roku 2030 bude mať najviac športové Porsche elektrický pohon. Kto vie – možno až potom bude naše ikonické športové auto, 911, elektrické.” – povedal Oliver Blume, CEO spoločnosti Porsche.

Spoločnosť Porsche sa v predošlých vyjadreniach zdôverila s obavou, že práve elektrifikácia modelu 911 môže byť problémová. Ide najmä o pohľad skalných fanúšikov automobilky, ktorý by nemuseli chápať prechod k elektrickému pohonu aj pri takto ikonickom vozidle, akým je Porsche 911. CEO spoločnosti Porsche očakáva, že automobilka sa bude zatiaľ sústrediť na rozvoj hybridných a elektrických vozidiel postavených aj na platforme Mission E.

“Existujú technické a štrukturálne dôvody, ale aj čisto ekonomické. Najskôr sa musí každodenné používanie elektrických automobilov naďalej zlepšovať – ​​najmä pokiaľ ide o rozsah a čas nabíjania. Takisto je potrebné urobiť dostatočné kroky, pokiaľ ide o infraštruktúru. Celoeurópska vysoko výkonná nabíjacia sieť IONITY od spoločností Porsche, Audi, BMW, Daimler a Ford teraz mapuje budovanie najvýkonnejšej siete rýchleho nabíjania elektrických vozidiel v Európe. Ale aj to môže byť len jedna časť väčšieho riešenia.” – pokračuje Oliver Blume, CEO spoločnosti Porsche.

Posledný komentár poukazuje aj na faktor pracovnej sily. Obavy poukazujú najmä na fakt, že elektrické vozidlá si vyžadujú menej zamestnancov v automobilkách, ako je tomu v prípade automobilov napríklad so spaľovacím motorom. Problémom je to, že práve automobilový priemysel zaberá veľkú časť nemeckej ekonomiky.

Zdroj: electrek.co

11. apríla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+