MojElektromobil

Nemecká automobilka Porsche uviedla na tohtoročnom autosalóne v Ženeve svoj nový elektrický crossover pod názvom Porsche Mission E. Ten zaujal nielen svojou konštrukciou, ale aj technickými špecifikáciami a výkonom až 600 konských síl. Porsche prináša tento crossover ako adaptáciu svojej elektrickej vízie Mission E.

Náš tip
PORSCHE PRINÁŠA ELEKTRICKÝ CROSSOVER AKO ADAPTÁCIU SVOJHO KONCEPTU MISSION E!

Porsche Mission E

Často sa však stáva, že koncepty, ktoré automobilka ukáže na autosalóne sa nedostanú do finálnej sériovej výroby. Ak sa koncept dostane do sériovej výroby, obvykle príde aj s určitými konštrukčnými či funkčnými zmenami a inými kompromismi. Práve na otázku produkcie nového elektromobilu Mission E v rámci karosérie “crossover” sa opýtala automobilka svojich fanúšikov na sociálnej sieti Twitter. Hlasovanie v ankete ukázalo, že viac ako 70% priaznivcov automobilky by si prialo tento model aj v sériovej výrobe.

“Je samozrejmé, že by som rád videl sériovú výrobu nášho vozidla. Náš tím dal svoje srdce a dušu do tohto crossoveru, a to po dobu posledných dvoch rokov. Možno to znamená, že nie som veľmi objektívny. Dôležité je, aby sme videli, ako verejnosť reaguje na vozidlo a potom môžeme vyvodiť správne závery,” – hovorí hlavný návrhár Porsche Michael Mauer.

Automobilka Porsche sa už vyjadrila, že pracuje na samotnom vývoji výkonu v rámci modelu Mission E. Jej cieľom je v rámci tejto myšlienky vybudovať nové varianty, ako napríklad športový sedan. Výsledky spomínaného hlasovania na sociálnej sieti Twitter si môžete prezrieť nižšie.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

14. marca 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+