MojElektromobil

Výkonná rada a výkonný riaditeľ tvrdia odlišné pohľady. Áno, aj to sa môže stať v prípade súperenia o ten najlepší elektromobil. Z prostredia Porsche totiž uniklo stanovisko, že “Tesla nie je priamym meradlom” s ohľadom na pripravovaný luxusný elektrický sedan Mission E. CEO spoločnosti Porsche Oliver Blume toto vyjadrenie označil za nie veľmi šťastnú voľbu a upravil ho na praktické porovnávanie s technológiou, ktorú ponúka známa spoločnosť Tesla.

Náš tip
PORSCHE POČÚVA NÁZOR SVOJICH FANÚŠIKOV. PÝTA SA NA PRODUKCIU ELEKTRICKÉHO CROSSOVERU MISSION E!

Porsche vs. Tesla

Ešte minulý rok si spoločnosť Porsche zadovážila flotilu vozidiel Tesla Model S a X, aby mohla priamo porovnávať ich finálne produkty so svojimi pripravovanými elektromobilmi. Tieto vozidlá boli neskôr zaradené do akéhosi testovacieho programu práve pre pripravovaný Mission E. Niektoré snímky dokonca ukázali skúšobné verzie elektromobilov Porsche v reálnej premávke v konvoji so spomínanými Teslami.

Porsche sa snaží Teslu nielen dorovnať, ale aj prekonať. Priame porovnanie produktov sa tak automobilke vlastne ani nedá vyčítať. Nemecká automobilka sa chce zamerať na vysoký dojazd na úrovni približne 500 kilometrov na jedno nabitie. Ide však o hodnotu podľa štandardu NEDC a tak tento údaj musíme brať s rezervou.

Zrýchlenie z 0 na 92 km/h by mal Mission E dosiahnuť za 3,5 sekundy. Predpokladá sa však, že ide o najvýkonnejšiu variantu. Najvýkonnejšia Tesla Model S to pritom zvládne za 2,5 sekundy. Najmenej vybavenej Model S 75D to trvá následne 4,2 sekundy.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

27. marca 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+