MojElektromobil

Porsche Charging Lounge je nabíjacia stanica prémiovej automobilky, ktorá sa vyznačuje luxusným vzhľadom, vysokým maximálnym nabíjacím výkonom a dobrou lokalitou vedľa frekventovanej cesty. Čím je ďalej táto stanica zaujímavá? Informácie sú dostupné na stránke newsroom od samotného Porsche.

Porsche Charging Lounge je prémiovým salónikom na nabíjanie

Jednotlivé nabíjacie stanice sú momentálne schopné dosiahnuť najvyšší nabíjací výkon na úrovni 300 kW. Je však možné ich neskôr vylepšiť pre dosiahnutie výkonu až 400 kW pre každé nabíjacie miesto. Energia je údajne vyrábaná z certifikovaných obnoviteľných zdrojov. Porsche má podľa dostupných informácií veľkolepý plán pre rok 2030. Chce, aby v danom období bolo 80 % nimi vyrábaných vozidiel plne elektrických. Preto sa snaží rozvíjať sieť vysokovýkonných nabíjačiek.

Porsche Charging Lounge
Porsche Charging Lounge | Zdroj: newsroom.porsche.com

Dizajn nabíjacích salónov je veľmi moderný. Prvý z nich sa nachádza pár minút za nemeckým mestom Bingen am Rhein. Momentálne ponúka šesť DC 300 kW nabíjačiek a štyri AC 22 kW nabíjačky. Porsche plánuje svoje nabíjacie salóny rozšíriť aj do ďalších častí Nemecka, Rakúska a Švajčiarska. Budova sa vyznačuje tenkou strechou, ktorá sa spája so samotnými nabíjačkami. Salón má okná siahajúce od podlahy až po strop, čo pôsobí naozaj pekne.

Porsche Charging Lounge
Porsche Charging Lounge | Zdroj: newsroom.porsche.com

Vyhrievanie či chladenie interiéru je zabezpečované zariadením, ktoré na svoj pohon nepoužíva fosílne palivá. Časť elektriny, ktorú salón využíva, sa čerpá zo solárnych panelov nachádzajúcich sa na streche. Budova optimalizuje spotrebu energie tým, že stmavuje osvetlenie v prípade, že sa v zariadení momentálne nikto nenachádza. Vo vnútri je možné nájsť veľký výber občerstvenia a nealkoholických nápojov. Platiť je samozrejme možné modernými spôsobmi, ako pomocou Apple Pay, Google Pay alebo aj klasickými platobnými kartami.

Porsche Charging Lounge
Porsche Charging Lounge | Zdroj: newsroom.porsche.com

Nevyhnutnosťou je dnes už aj Wi-Fi s vysokými prenosovými rýchlosťami. Porsche Charging Lounge sa zobrazí aj v navigačnom systéme elektromobilov Porsche. Cena za nabíjanie sa zastavila na 0,33 € / kWh, čo je rovnaká čiastka, ako v prípade klasických rýchlych nabíjačiek zo siete tejto automobilky. Pre povolenie prístupu k nabíjačkám je potrebné mať svoje vlastné Porsche ID, ktoré musí byť samozrejme spárované aj s automobilom. Alternatívnou možnosťou je aj použitie nabíjacej karty od Porsche alebo QR kódu priamo z aplikácie MyPorsche app.

Náš tip
Oddych, občerstvenie a pohoda: Unikátny salónik spríjemní cesty s elektromobilom
8. augusta 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+