MojElektromobil

Na Slovensku sa kompletne vyrába od roku 2017, s Bratislavou je však spojené už od príchodu na trh v roku 2002, kedy sa tu vyrábali predmontované lakované karosérie. Dnes patrí medzi najlepšie predávané modely značky Porsche. Reč je o Porsche Cayenne, ktoré sa čoskoro dočká plne elektrickej verzie. Do predaja by sa mala dostať v roku 2026. Mierne ju predbehne plne elektrické Porsche 718.

Technické podrobnosti o chystanej novinke “Cayenne EV” si značka zatiaľ necháva pre seba. Už v marci 2023 ale potvrdila, že aj výroba štvrtej generácie vozidla, v plne elektrickej verzii, bude sústredená v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia. Budúci Cayenne bude prvým plne elektrickým SUV, ktoré sa tam bude vyrábať.

Porsche Cayenne EV | Zdroj: CarSpyMedia

Elektrické Porsche Cayenne vyrastá na podvozkovej platforme PPE. Tú nájdeme aj na modeloch Porsche Macan a Audi Q6 e-tron. Preto sa očakáva, že nový Cayenne na trh dorazí s veľmi podobnými parametrami: 300 až 470 kW, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,1 sekundy, nabitie z 10 na 80 % kapacity batérie za 21 minút a dojazd okolo 600 kilometrov. Na presné parametre si ešte nejaký ten čas musíme počkať.

Nemali by ste prehliadnuť:

Príprava nového modelu prebieha naplno. Video portálu CarSpyMedia zachytáva prototyp “Porsche Cayenne EV”, ktorý sa počas testovacích jázd preháňa po cestách v Alpách. Podľa dostupných informácií bol takto na verejnosti zachytený prvýkrát a celkovo sa veľmi ponáša na nedávno predstavený model Porsche Macan.

Porsche Cayenne bude štvrtým plne elektrickým modelom v ponuke značky Porsche. Začalo to v roku 2019 s príchodom Porsche Taycan. Potom dorazil Porsche Macan. Najbližšie to má byť spomínané Porsche 718, kde sa očakáva formálny debut ešte pred koncom roka 2024.

Náš tip
Pribudne v Európe ďalšia fabrika najväčšieho čínskeho producenta elektromobilov?
11. júna 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+