MojElektromobil

Stále viac automobiliek sa púšťajú do produkcie elektromobilov odvážnejšie. Buď prinášajú úplne nové modely, ktoré sú dostupné iba ako elektromobily, no taktiež sa snažia prinášať už známe vozidlá vo variante s elektrickým motorom. Postupne sa začína hovoriť aj o dominancií elektrických modelov, avšak Peugeot na to ide ešte odvážnejšie – obľúbenú 208 bude v novej generácii ponúkať iba ako elektromobil.

Už iba elektromobily

Takto na prvé počutie to znie pomerne odvážne, no realita je o niečo miernejšia. Totiž, nová generácia Peugeot príde najskôr o niekoľko rokov, takže táto zmena určite nebude taká bolestivá. Elektromobily budú v roku 2025 výrazne ďalej, dojazd môže byť bez problémov násobne vyšší, a to spolu s nabíjaním. Prechod na plne elektrický variant potvrdil sám šéf automobilky, Jean-Pillipe Imparato, v rozhovore pre web AutoExpress: „B-segment s B-SUV segment bude v novej generácii 208 a 2008 plne elektrický.

Aj toto odhodlanie šéfa Peugeot jasne hovorí, že v druhej polovici aktuálneho desaťročia elektromobily môžu zaznamenať skutočne výrazný nárast. Postupne by sme tak na cestách mohli stretávať vozidlá do zásuvky výrazne častejšie. Rast si pochopiteľne všíma aj Peugeot. Imparato tvrí, že trend elektromobilov rastie každý mesiac a týždeň. Len za posledných desať týždňov, 14 percent objednávok 208 a 2008 bolo pre elektrické verzie. Darí sa aj plug-in hybridnej 3008, ktorá dosiahla 27 percentný podiel v mesiaci december.

Zaujímavosťou je, že menšiu 108 neplánujú obnoviť. Síce by mohlo ísť o zaujímavý model po vzore Volkswagen e-Up!, Škoda Citigo-e iV či Seat Mii Electric, no francúzsky výrobca zjavne cieli na inú skupinu.

 

19. januára 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+