MojElektromobil

28.2.2022 – Doplnené.

Známy elektromobil sa v ostatnej dobe dočkal drobných úprav pre modelový rok 2022, ktoré by snáď bolo možné označiť čiastočným faceliftom. Zmeny sú pomerne skromné a podľa dostupných informácií sa týkajú vizuálnej stránky elektromobilu, nie jeho konkrétnej výbavy.

Podľa informácií, ktoré zverejnil portál InsideEVs, zmeny v prípade nového radu Nissan Leaf pre aktuálny rok pozostávajú z používania dvojice nových diskov, nových farebných prevedení vozidla a nasadenia nového loga, napríklad na prednej maske či na kolesách.

Ďalšie informácie doplnilo už priamo slovenské zastúpenie Nissan, ktoré informuje, že LEAF 2022 poskytuje aj osvedčený súbor pokročilých asistenčných systémov, ako je ProPILOT, a informačno- zábavných technológií, ako je palubný systém NissanConnect.

Nové disky aj farebné prevedenia

Nové 16- a 17-palcové disky kolies z ľahkých zliatin prinášajú športovejší vzhľad s hladkým čiernym dizajnom, ktorý umocňuje ich prémiový pocit.

Pre koncových zákazníkov z toho môže byť najzaujímavejšia asi spomínaná dostupnosť nových farebných prevedení Universal Blue a Magnetic Blue. Inšpirované sú modelmi Ariya a Qashqai.

Žiadne ďalšie zmeny pozorovateľné nie sú, a to ani v prípade interiéru, ktorý zostáva plne verný doterajšiemu prevedeniu. Rovnako tak sa nemenia ani osadené batérie. Stále je na výber medzi variantom so 40 kWh kapacitou pre 270 km dojazd a 62 kWh pre 385 km dojazd (podľa WLTP).

Predzvesť nových modelov

Automobilka uvádza, že Leaf naďalej zohráva kľúčovú úlohu pri zrýchľovaní prechodu na elektrifikáciu. V tej chce pokračovať a do roku 2030 uvedie 23 nových elektrifikovaných modelov, vrátane 15 plnohodnotných elektrických vozidiel. Úprava Nissanu Leaf má byť predzvesťou nových modelov, ktoré dorazia po lete. Konkrétne ide o štvoricu ARIYA, nový X-TRAIL, JUKE HEV a e-TOWNSTAR VAN.

Foto: Nissan

Nabíjací konektor sa nemení

Napriek predošlým správam o pripravovanej zmene nabíjacieho konektora má podľa informácií od Nissanu zostať aj v prípade „vynoveného Leafu“ zachovaný konektor CHAdeMO. Spomínaný prechod na CSS konektor sa bude týkať až elektromobilu Ariya.

Nissan Leaf v prevedení pre rok 2022 sa má do predaja dostať už začiatkom marca, pričom s prvými dodávkami do rúk majiteľov sa počíta na apríl.

Pre pripomenutie, do podobných úprav svojho elektromobilu sa nedávno pustila aj Tesla.

Náš tip
Dotácie na budovanie nabíjacích staníc: Zverejnený bol časový harmonogram plánovanej podpory


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

28. februára 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+