MojElektromobil

Automobilka Nissan pracuje na ďalšom plnohodnotnom elektromobile s názvom Ariya, ktorý by sa mal dostať do predaja ešte tento rok. Po dlhšej dobe sa Nissan Ariya opäť predviedol na cestách, a to rovno na známom okruhu v Monaku.

Nissan po rokoch konečne prichádza so svojim ďalším plnohodnotným elektromobilom, ktorý by mohol byť dobrou konkurenciou aj v inej kategórií vozidiel. Zatiaľ sa ich ponuka skladá z elektromobilu Nissan Leaf, ktorý patrí medzi solídne hatchbacky, ale v niektorých dôležitých aspektoch už stráca. Batéria so slabším alebo žiadnym tepelným manažmentom či konektor CHAdeMO sú veci, ktoré nie sú zásadnou prekážkou, no v súčasnosti nejde o najlepšie nastavené parametre.

Elektromobil Nissan Ariya nastaví nové štandardy po všetkých stránkach. Automobilka sľubuje dojazd cez 500 kilometrov, rýchle nabíjanie cez konektor CCS, až 22 kW palubnú nabíjačku a kopec ďalších menších či väčších technologických noviniek. Batéria už bude taktiež pod kontrolou kompletného tepelného manažmentu. Zaujať dokáže aj dizajnom, ktorý je rozhodne unikátny a futuristický. Najviac pozornosti púta predná maska, ktorá je naozaj výrazná. Je kompletne zaslepená pre čo najlepšiu aerodynamiku a zároveň je farebne ladená v ostrom kontraste so zvyškom karosérie.

Náš tip
Predstavenie Nissan Ariya: Dojazd 500 kilometrov a 22 kW palubná nabíjačka

Po dlhšom čase sa Nissan Ariya opäť predstavil na cestách, a to ako aj na verejnej komunikácii, tak aj na známom okruhu v Monaku.

 

15. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+