MojElektromobil

Elektricky poháňané vozidlá sú na svete už zopár rokov, no len teraz máme možnosť vidieť viaceré typy elektromobilov ako napr. kamióny a motorky. Navrhnutie takýchto vozidiel trvalo až prekvapivo dlhý čas, kvôli mnohým logistickým problémom. Najnovšie by sa na trh mohol pridať kompletne elektrický kabriolet od značky Nissan, jeho budúcnosť nie je ale až taká jasná. Informuje o tom portál Electrek.

Na elektrický kabriolet čakáme už viac ako 10 rokov

Prvý elektromobil od spoločnosti prišiel už v roku 2010. Nissan LEAF je v mnohých podobách na trhu už teda zopár rokov. Následne si firma dala až 12 ročnú prestávku a nový elektromobil vydala iba v roku 2022. Išlo o model Ariya.

Nissan Max-Out vnútro
Max-Out vnútro | Zdroj: Nissan

V Japonsku sa v týchto dňoch odohralo podujatie na predvádzanie interaktívnych podujatí, organizovanie diskusných panelov a predvádzanie svojich elektrických inovácií. Nissan na ňom konečne predstavilo už reálny koncept svojho elektrického kabrioletu, 3D model totiž už existoval dlhšie. Podľa výrobcov je “dvojmiestny kabriolet navrhnutý tak, aby poskytoval oslobodzujúci pocit otvorenosti a zároveň ponúkal vylepšený a dynamický zážitok z jazdy.”

Futuristický model je zaujímavý, ale pravdepodobne ho v masovej produkcii neuvidíme

Nissan Max-Out mohol byť veľmi zaujímavý elektromobil. Vysvietený kabriolet, ktorý vyzerá ako z futuristických filmov natočených pred 30 rokmi, by nastavil zaujímavý precedens pre  budúcnosť značky. Má totiž byť súčasťou plánu “Ambition 2030”, ktorý má zahŕňať 15 rôznych modelov. Firma sa zaviazala na splnenie cieľa investovať až 17 miliárd USD.

Max-Out model
Max-Out model | Zdroj: Nissan

Uvidíme ale model v reálnej produkcii? Je ťažké odpovedať na túto otázku, stačí sa ale len pozrieť na obrázky zobrazené vyššie a rýchlo zistíme, že masová výroba je značne nereálna. Predpokladom je, že môžeme očakávať maximálne jednu limitovanú edíciu. Možno nás ešte Nissan prekvapí.

Náš tip
Elektromobil Xiaomi: Takto vraj bude vyzerať očakávaný model
2. februára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+