MojElektromobil

O bezpečnosti elektromobilov v súvislosti s požiarmi pri dopravných nehodách sa búrlivo diskutuje už dlhý čas. Dôvodom sú používané batérie a ich možné poškodenie, s ktorým sa v časovej tiesni vysporadúva veľmi ťažko. Pri vážnejších nehodách elektromobilov je potrebné postupovať inak, než pri nehodách bežných aut.

Českí hasiči sa neboja horiacich elektromobilov, toto sú možné postupy hasenia

Zasahujúcim zložkám niekedy chýbajú praktické skúsenosti a správne školenia. Aj tragická dopravená nehoda z konca júla preto opäť rozpútala vášne. Nemecké Brandenbursko zažilo 29. júla poriadny šok. Mladá, len 19-ročná vodička narazila do stromu s Audi e-tron, ktoré vzápätí zachvátili plamene. Zúfalé pokusy otca obete ani rýchly zásah hasičského zboru nedokázali tragickú situáciu zvrátiť a zakliesnenú obeť zachrániť.

Nekontrolovateľný požiar

Portál Bild, ktorý na prípad upozornil, uvádza, že elektromobil po náraze zostal uzamknutý a začal horieť. Zasahujúci hasiči ochladzovali batériu, no požiar neboli schopní dostať pod kontrolu. Ten sa v krátkom časovom slede stal nekontrolovateľným a akékoľvek pokusy o mechanické otvorenie dverí či rozbitie okien boli márne. Situácia sa vymkla kontrole a hasiči sa od ohnivého pekla nakoniec museli vzdialiť. Vrak elektromobilu sa podarilo otvoriť až po uhasení požiaru, čo bolo pochopiteľne neskoro.

Už tak vážna dopravná nehoda elektromobilu skončila kvôli vopred prehranému boju s časom najhorším možným scenárom. Čo presne sa v tento tragický deň stalo je momentálne predmetom vyšetrovania. Objavujú sa správy, že nehode predchádzala rodinná hádka. Dcéra následne zobrala Audi e-tron, pričom otec ju na druhom aute prenasledoval s úmyslom zastaviť ju. Zatiaľ však ide o nepodložené informácie.

Náš tip
Českí hasiči sa neboja horiacich elektromobilov, toto sú možné postupy hasenia
4. augusta 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+