MojElektromobil

ČEZ ako český poskytovateľ energií prináša zaujímavú inováciu a to konkrétne možnosť nabíjať elektromobily elektrickou energiou z obnoviteľných zdrojov. Produkt pod názov “Elektrina pre dobíjanie” prináša výhodné ceny elektrickej energie v domácnostiach, ale aj na cestách.

Náš tip
DO EURÓPY SMERUJE ĎALŠIA SIEŤ RÝCHLYCH NABÍJACÍCH STANÍC. STOJÍ ZA ŇOU RENAULT A NISSAN

Zelená energia pre všetkých

Spomínaný produkt pritom nie je určený len pre majiteľov elektromobilov. Elektrickú energiu získanú z obnoviteľných zdrojov budú môcť využívať všetky domácnosti, ktoré sa pre daný program rozhodnú. Nemusia pritom vlastniť elektromobil.

“Vďaka Elektrine pre dobíjanie bude mať elektromobil našich zákazníkov energiu, nech sa nachádzajú kdekoľvek. Produkt kombinuje výhodnú elektrinu per domáce dobíjanie a čip, s ktorým budú elektromobilisti čerpať energiu pohodlne a bez obmedzenia na ľubovoľnej nabíjacej stanici ČEZ,” hovorí člen predstavenstva skupiny a riaditeľ divízie obchodu a stratégie Pavel Cyrani.

Tento čip je možné používať v najrozsiahlejšej českej sieti nabíjacích staníc ČEZ. V súčasnosti táto sieť zahŕňa 41 rýchlonabíjacích staníc a 50 staníc, ktoré ponúknu štandardnú rýchlosť nabíjania. Podľa portálu energie-portal by mal rok 2018 priniesť ďalšie desiatky takýchto nabíjacích staníc z dielne ČEZ.

“Napríklad pri spotrebe 10 MWh ušetrí zákazník takmer tritisíc korún,” uviedla spoločnosť ČEZ.

Dodávateľ energie zároveň tvrdí, že “Elektrina pre dobíjanie” je aj finančne výhodnejšia v porovnaní s aktuálnou, štandardnou ponukou služieb. Majiteľ elektromobilu totiž využite tento produkt aj pre pokrytie spotreby energie v domácnosti.

Zdroj: energie-portal

19. februára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+