MojElektromobil
Slavo Dzuričko 14. februára 2018

Rozšírenie plne elektrických vozidiel má vplyv aj na rozširovanie siete nabíjacích staníc. Výstavba nabíjacích staníc je totiž nemenej dôležitá ako samotné nové modely elektromobilov. Nová nabíjacia sieť E-VIA FLEX-E by sa mala zamerať najmä na južnejšie európske krajiny.

Náš tip
RENAULT PRINÁŠA FUNKČNÝ PROTOTYP AUTONÓMNEHO ELEKTROMOBILU | VIDEO 0

Renault, Nissan a ďalší partneri

Pripravovaná sieť bola oznámená ešte v decembri minulého roka. V danom období však nebola jediná a do Európy smerujú aj ďalšie nabíjacie siete. Stačí spomenúť Ionity zo spoločnej dielne automobiliek BMW, Mercedes, Ford a Volkswagen. Ďalej je tu ešte sieť Ultra-E, za ktorou stojí aj nemecké Audi, BMW či automobilka Renault. Do tretice sme vás informovali aj o pripravovanej sieti MEGA-E, ktorú podporuje aj spoločnosť Allego a má v pláne vybudovať okolo 300 nabíjacích staníc.

renault zoe nabijanie
Elektromobil Renault Zoe.

Nová sieť E-VIA FLEX-E nie je tak veľmi ambiciózna, malo by však ísť o doplnok v rámci lokálnych nabíjacích sietí. Tieto nabíjacie stanice budú smerované skôr na južnejšie položené krajiny.

„Projekt sa začne koncom roka 2018 uvedením 14 vysokovýkonných nabíjacích staníc v Taliansku, Francúzsku a Španielsku. Pôjde o 8 staníc v Taliansku, 4 v Španielsku a dve stanice vo Francúzsku. Nabíjacia sieť bude zahŕňať vysokovýkonné nabíjanie (HPC) s kapacitou od 150 kW do 350 kW s umiestnením pozdĺž diaľnic a rýchlostných ciest,“ – opisuje automobilka Renault.

Projekt nabíjacích sietí E-VIA FLEX-E zastrešuje spoločnosť ENEL a automobilka Renault. Z ďalších partnerov nechýba Nissan, EDF, Enedis, Verbund a IBIL. Prvé nabíjacie stanice by sme podľa slov automobilky Renault mohli vidieť už koncom tohto roka.

Zdroj: electrek.co

14. februára 2018
Fotománia

+