MojElektromobil

Počas Salóna Elektromobilov 2022 v Trenčíne sme v spolupráci so Slovenskou asociáciou pre elektromobilitu (SEVA) spustili projekt Nabijame.sk, oficiálnu slovenskú mapu nabíjacích staníc pre elektromobily a plug-in hybridy. Pri spustení projektu sme avizovali, že databáza dostupných nabíjacích staníc pre elektromobily a plug-in hybridy bude pravidelne aktualizovaná.

Nové nabíjacie stanice postupne vyrastajú v ďalších lokalitách, a tak je potrebné informovať o ich dostupnosti. Práve preto sa mapa Nabijame.sk pravidelne aktualizuje. Stalo sa tak aj v týchto chvíľach po získaní čerstvých dát o stave nabíjacej infraštruktúry na Slovensku.

Databáza projektu Nabijame.sk bola aktualizovaná presne o 26 nových nabíjacích staníc, ktoré spadajú pod pod prevádzkovateľov ZSE Drive (9 miest), GreenWay (9 miest) a GTIS charging SK (8 miest). Medzi miestami, ktoré boli pokryté sa nachádza Štrbské Pleso, Bernolákovo, Žilina, Bratislava, Trenčín, Banská Bystrica, Stupava, Komárno, Martin, Ružomberok, Levice, Piešťany, Púchov, Šaľa, Kameničná, Giraltovce, Hubová a Častá. Tentokrát ide o AC a DC nabíjacie stanice.

Kompletne bol aktualizovaný prehľad nabíjacích staníc od Ejoin, ktorý aktuálne zodpovedá priamo databáze prevádzkovateľa – pribudlo 20 lokalít.

Nabijame.sk: Všetky kľúčové informácie na jednom mieste

Nabijame.sk je oficiálna slovenská mapa nabíjacích staníc s podrobnými parametrami a napojením na najväčších poskytovateľov nabíjania primárne na Slovensku, ale aj v zahraničí. Mapu s prehľadným zobrazením umiestnenia nabíjacích staníc a databázou všetkých kľúčových informácií, ktoré potrebuje poznať každý majiteľ elektrického auta, nájdete na ľahko zapamätateľnej stránke www.nabijame.sk.

Pripomeňme si, že okrem pravidelného aktualizovania prehľadu dostupných nabíjacích staníc sa momentálne pracuje na vytvorení mobilnej aplikácie pre platformu Android. Práve mobilná aplikácia prinesie na smartfóny majiteľov elektrických vozidiel ešte lepší používateľský zážitok.

Foto: Miloš Debnár
9. novembra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+