MojElektromobil

Tesla Model 3 sa kvalifikovala na hodnotenie 2019 TOP SAFETY PICK+ vo svojej štandardnej výbave. Po Audi e-tron je to len druhé elektrické vozidlo, ktoré získalo toto najvyššie hodnotenie od inštitútu IIHS.

Najvyššia bezpečnosť a ekologická jazda

Okrem Modelu 3 a Audi e-tron sa na najvyššie hodnotenie od IIHS kvalifikoval aj Hyundai Nexo poháňaný palivovými článkami. David Zuby, vedúci výskumu v IIHS povedal, že pri výbere nového automobilu dnes už nemusíte hľadať kompromis medzi vysokou bezpečnosťou a ekologickejším vozidlom.

Pre získanie hodnotenia TOP SAFETY PICK+ musí vozidlo okrem zvládnutia nárazových testov disponovať tiež systémom prevencie čelného nárazu a musí mať kvalitné svetlomety. Celý zostrih z testovania si môžete pozrieť tu:

Model 3 získal vynikajúce hodnotenie za systém prevencie čelných nárazov. Úspešne zastavil pred prekážkou v rýchlosti 19 km/h a 40 km/h. Tesla Model 3 v minulosti získal najlepšie hodnotenia v crash testoch od amerického úradu NHTSA, európskeho Euro NCAP a iných organizácií po svete.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

19. septembra 2019
Zdroj: IIHS

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+