MojElektromobil

Audi e-tron je oficiálne prvým elektrickým vozidlom, ktoré získalo najlepšie ocenenie „2019 TOP SAFETY PICK+” od Poisťovacieho inštitútu pre bezpečnosť na cestách“ (IIHS).

E-tron – modelový rok 2019 – spĺňa kritériá pre získanie ocenenia TOP SAFETY PICK + so štandardným vybavením. Na to, aby vozidlo získalo toto ocenenie, musí dosiahnuť dobré hodnotenie v šiestich nárazových testoch, ako aj pokročilé alebo vynikajúce hodnotenie v oblasti predchádzania čelným nárazom a dobré hodnotenie svetlometov.“ napísalo IIHS po zverejnení výsledkov crash testov.

Tesla Model S dosiahla v roku 2017 od IIHS dobré skóre, no nedokázala získať najvyššie skóre. Chevrolet Bolt získal hodnotenie „Top Safety Pick”, ale bez znamienka „+“.

IIHS začala testovať aj Teslu Model 3. Tento model získal vynikajúce hodnotenie v teste prevencie čelných nárazov a v teste svetlometov. Ostatné typy nárazov inštitút začal vykonávať len tento týždeň.

Výsledky budú zverejnené čoskoro, no Audi e-tron je zatiaľ jediným elektrickým vozidlom s najvyšším hodnotením od IIHS. E-tron dostal najlepšie 5-hviezdičkové hodnotenie aj od európskeho testovacieho inštitútu Euro NCAP. Automobilka však musela niekoľko modelov e-tron zvolávať kvôli problémom s batériami.

Pozrite si prebeh crash testov e-tronu:

15. augusta 2019
Zdroj: Electrek, IIHS

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+