MojElektromobil

Americký národný úrad pre bezpečnosť cestnej premávky (NHTSA) zverejnil pravdepodobnosť vážneho zranenia pre Teslu Model 3. Tá dosiahla najnižšiu úroveň spomedzi všetkých testovaných vozidiel za celú 7-ročnú históriu aktuálne platných testov NHTSA, čím sa stala najbezpečnejším autom v zmysle štandardov ich meraní.

Vozidlo už pred pár týždňami získalo plných 5 hviezdičiek vo všetkých kategóriach, čo je skvelé, avšak nie jedinečné.

“NHTSA testovala vozidlo Tesla Model 3 Long-range so zadným motorom ako súčasť svojho programu hodnotenia nového vozidla, absolvovala sériu crash-testov, ktoré sa použili na výpočet pravdepodobnosti vážneho zranenia pri prednom, bočnom náraze a v prípade prevrátenia. Údaje agentúry ukazujú, že cestujúci vo vozidle majú nižšiu pravdepodobnosť vážneho zranenia pri týchto typoch nehôd v modeli 3 ako v akomkoľvek inom automobile. “

Podľa grafu pravdepodobností vážneho zranenia pri nehode je vidno, že Tesla obsadila všetky 3 popredné priečky – na prvom mieste je Model 3 (5,7%), na druhom mieste Model S (6,3%), a na treťom mieste Model X (6,5%). Upozornenie – graf nie je v mierke:

 

Tesla zverejnila aj pôsobivé videá crash-testov Modelu 3 v porovnaní s inými vozidlami. Tie dokazujú, že absencia veľkého spalovacieho motoru (oranžové vpravo) pod prednou kapotou a možnosť využitia špeciálnych konštrukcii pre absorbciu nárazu (červené vľavo) sú veľkou výhodou.

Správa prichádza iba 4 dni po zverejnení nehodových štatistík všetkých vozidiel Tesla za posledný kvartál. Z nich vyplýva, že pravdepodobnosť akejkoľvek nehody je s aktívnymi bezpečnostnými systémami Tesly až o 75% nižšia. Pri použití autopilota je dokonca ešte pôsobivejšia – kým u priemerného vozidla v Amerike dôjde k nehode každých 790 000 kilometrov, pri aktívnom autopilote dôjde k 1 nehode až každých 5 375 000 kilometrov.

Kombináciou oboch faktorov, čiže už výrazne nižšou pravdepodobnosťou nehody, a najnižšou pravdepodobnosťou vážneho zranenia pri nehode, dostávame naozaj pôsobivé výsledky.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

8. októbra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+