MojElektromobil

Do predaja v Európe sa dostane aj nová generácia Mitsubishi ASX, a to aj v prevedení plug-in hybrid. Japonský výrobca o tom informoval prostredníctvom oficiálnej tlačovej správy.

Nástup modelu zo série kompaktných SUV ale nebude okamžitý. Naplánovaný je až na rok 2023, čo znamená, že momentálne ešte chýbajú podrobnosti o technických parametroch či očakávanej predajnej cene.

Nový model má byť vybavený najmodernejšími technológiami a pohonnými jednotkami, vrátane verzie plug-in hybrid a klasický hybrid. Mitsubishi súčasne pripomína, že pôjde o tretie plug-in hybridné SUV značky. Pripojí sa k modelom Outlander PHEV a Eclipse Cross PHEV.

ASX novej generácie nahradí súčasný model predávaný už od roku 2010. Postavené bude na podvozkovej platforme CMF-B aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi. Výroba bude prebiehať v španielskej fabrike Valladollid automobilky Renault.

mitsubishi outlander phev plug in hybrid
Mitsubishi Outlander PHEV | Foto: Radovan Hlôška

To sú, bohužiaľ, všetky informácie, ktoré sú o novom Mitsubishi ASX dostupné k dnešnému dňu. Od spustenia predaja nás delí ešte celý rok, a tak si na podrobnosti jednoducho musíme počkať.

V ostatnej dobe sa na Slovensku do predaja dostal plug-in hybrid DS 4 E-Tense. V dohľadnej dobe pribudnú napríklad aj modely Maxda CX-60 a CX-80. Celkovo sa plug-in hybridy podľa štatistík predajov u nás tešia približne rovnakej obľube ako elektromobily. Medzi najpredávanejšie patri modely značiek Mercedes-Benz, BMW a ŠKODA.

Náš tip
Švajčiari stopli dotácie na plug-in hybridy. Nová štúdia spochybňuje ich výhody voči spaľovákom
27. januára 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+