MojElektromobil

DS je prémiovou francúzskou značkou automobilov. Jej modely sa vyznačujú podareným vzhľadom, prítomnosťou pokročilých technológií a poteší aj možnosť výberu z viacerých typov výbavy. Teraz sa na Slovensku do predaja dostáva DS 4, spolu s jeho súrodencom typu plug-in hybrid, ktorým je DS 4 E-Tense. Informuje o tom portál AutoZurnal.sk.

DS 4 E-Tense príde vo viacerých edíciách

DS 4 E-Tense je pohľadný plug-in hybrid dostupný až so siedmimi možnými stupňami výbavami. Prichádza v prevedeniach Bastille+, Performance Line, Trocadero, Cross Trocadero, Performance Line+, Rivoli a Cross Rivoli. Zoznam vecí, ktoré jednotlivé verzie ponúkajú, opisuje tento informačný obrázok:

DS 4 výbava
DS 4 výbava | Zdroj: AutoZurnal.com

Spomenieme, že edícia Cross ponúkne vzhľadové doplnky, ktoré pripomínajú crossover. Performance Line je potom športovejšie prevedenie tohto automobilu. DS 4 však štandardne prichádza ako hatchback. Karoséria má dĺžku 4,4 metra. Šírka sa zastavila na hodnote 1,83 metrov a výška zas na 1,47 metroch.

DS 4 E-Tense
DS 4 | Zdroj: AutoZurnal.sk

E-Tense využíva maximálne 20-palcový disky kolies, pričom väčšina modelov z radu potrebuje 19-palcové disky. Úzke a vysoké kolesá navyše pomáhajú s aerodynamikou, čo rozhodne poteší.

Systémový výkon DS 4 E-Tense je 225 koní, pričom spaľovací benzínový motor má výkon 180 koní, no elektrický motor vôbec nezaostáva. Sám o sebe totiž ponúka až 110 koní, čo je veľmi slušné na plug-in hybrid.

Dojazd v elektrickom režime by mal byť podľa normy WLTP až 55 kilometrov. Zabezpečiť to má batéria s kapacitou 12,4 kWh, ktorú bude možné nabiť cez palubnú nabíjačku s výkonom 7,4 kW. Nabíjací čas by preto mal byť maximálne jeden a tri-štvrte hodiny.

Ceny za všetky prevedenia sú nasledovné:

  • Bastille+: 37 990 €
  • Performance Line: 41 490 €
  • Trocadero: 42 490 €
  • Cross Trocadero: 43 190 €
  • Performance Line+: 44 990 €
  • Rivoli: 45 990 €
  • Cross Rivoli: 46 690 €

Konkurencia

V rámci kategórie plug-in hybridných crossoverov je ponuka pomerne pestrá. Spomenúť môžeme napríklad Peugeot 3008 alebo Citroën C5. Dopĺňa ju však aj KIA s modelom KIA XCeed PHEVRenault Captur E-TECH alebo Opel Grandland X. Vo vyššej kategórii môžeme spomenúť model Mercedes-Benz GLA 250e.

Náš tip
Súboj o najlepší plug-in hybrid sa skončil kórejskou férovkou | BLOG
21. januára 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+