MojElektromobil

Úvod roka 2022 a s tým spojený veľtrh spotrebnej elektroniky CES 2022 na prezentáciu svojho zázemia využila aj francúzska automobilka DS Automobiles. Tá je známa svojou elektrickou rodinou DS 3 Crossback, DS 4, DS 7 Crossback a DS 9.

Značka si predsavzala, že od roku 2024 bude predstavovať už len výhradne plne elektrické modely svojich áut. Aktuálne ale na výstave CES 2022 neodhalila žiadnu novinku pre koncových zákazníkov, namiesto toho sa zamerala na svet elektrických formúl. 

Dominantou celého pôsobenia na CES 2022 preto bol elektrický monopost DS E-Tense FE21. Značka svoju účasť na pretekoch elektrických formúl oficiálne predĺžila do roku 2026, s čím súvisí aj zahájenie vývoja novej generácie elektrického monopostu. 

Pripravovaná novinka má byť, celkom prirodzene, výkonnejšia, efektívnejšia a lepšia než čokoľvek s čím sa značka doteraz pretekov zúčastnila. Skúsenosti získané v oblasti motošportu sa následne prenášajú aj do produkcie elektrifikovaných osobných áut. Po stránke hardvéru, ale aj softvérových riešení.

Spomína napríklad posun v oblasti spotreby energie či optimalizáciu rekuperácie energie pri brzdení. Síce sme sa nedočkali ukážky budúcich elektrických áut, no značka aspoň pomocou malého nahliadnutia za oponu ukázala, že svoje pôsobenie v segmente elektromobility berie veľmi seriózne.

Foto: DS
10. januára 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+