MojElektromobil

Mazda si pre svojich fanúšikov pripravila na nasledovné obdobie hneď niekoľko noviniek. Rozširuje ponuku vozidiel SUV. Bližšie informácie nachádzame na internetovej stránke Mazdy.

V rámci európskeho trhu môžeme očakávať, že automobilka Mazda rozšíri ponuku vozidiel SUV hneď o niekoľko nových modelov. Tešiť sa môžeme na novinky v podobe Mazdy CX-60 a CX-80. Jedným z prvých však bude model MX-30 s rotačným motorom slúžiacim ako generátor elektrickej energie. Táto novinka na európsky trh dorazí už v prvej polovici roka 2022.

Spoločnosť Mazda Motor Corporation v priebehu októbra informoval o rozširovaní ponuky modelov SUV, ktoré sa začne už v roku 2022.  Mazda samozrejme vyvíja snahy s cieľom uspokojiť svojich fanúšikov hľadajúcich environmentálne prijateľné riešenia. Zákazníkom z tohto segmentu sú určené novinky kombinujúce najmodernejšie environmentálne parametre s jedinečným potešením z jazdy.

Mazda MX-30 príde už v prvej polovici roka 2022 Zdroj: Mazda

Mazda rozširuje ponuku vozidiel SUV aj mimo Európy

Na trh USA pribudnú aj nové modely CX-70 a CX-90, ktoré budú mať širšiu karosériu a CX-50  zakladajúci sa na malej platforme.  Spomenuté novinky pre Európu by mali automobilke  zabezpečiť v stredno- až dlhodobom horizonte obchodný rast.

Mazda v maximálnej možnej miere využíva svoju vlastnú vývojovú a výrobnú stratégiu Building Block, ktorá v sebe integruje technológiu Skyactiv, komplexné plánovanie a flexibilnú výrobu s využitím tých najmodernejších dostupných technológií pri výrobe nových SUV modelov.

Tešiť sa môžeme na plug-in hybridy

Nové modely CX-60 a CX-80 budú SUV s tromi radmi sedadiel na čele európskej premiéry plug-in hybridných modelov. Z výrobnej linky budú schádzať v kombinácií radového štvorvalcového benzínového motora s elektromotorom. Nová generácia radového šesťvalcového benzínového motora Skyactiv-X a naftového motora Skyactiv-D v kombinácií do 48 V mild-hybrid systémom, bude kombinovať vysoký výkon a nekompromisné environmentálne parametre.

Vylepšenia sa budú týkať aj hybridov Zdroj: Mazda

Elektromobil MX-30 s rotačným motorom

Už v prvej polovici roka 2022 by sme mali byť svedkami predstavenia prvého sériovo vyrábaného elektromobilu Mazda MX-30. Táto novinka by mala integrovať hneď niekoľko elektrifikačných technológií a využívať unikátny rotačný motor Mazda ako generátor elektrickej energie.

Do roku 2025 je zároveň naplánovaných niekoľko noviniek na novej platforme elektromobility. Aj vďaka týmto novinkám sa Mazda vyberie správnou cestou k naplneniu  cieľov elektrifikácie svojej kompletnej ponuky do roku 2030.

Pri týchto novinkách zostáva spomenúť Mazdu CX5, ktorá nedávno prešla modernizáciou. Ide o jeden z hlavných modelov stojacich za celosvetovým obchodným úspechom značky. CX-5, rovnako ako ďalšie spomenuté noviny, nestratia na svojej charakteristickej podstate crossoverov Mazda. Dizajnový vývoj, produktové vylepšenia a využívanie najmodernejších dostupných technológií a funkcií konektivity neustále zdokonaľujú kompletne ponuku vozidiel Mazda. Aj vďaka tomu a skutočnosti, že Mazda neustále rozširuje ponuku vozidiel SUV stále nestráca na svojej mimoriadnej atraktivite.

 

31. decembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+